Někteří lidé si pořád myslí, že jdeme proti všem. Že chceme všechny vyházet, říká Šmicer

Někteří lidé si pořád myslí, že jdeme proti všem. Že chceme všechny vyházet, říká Šmicer

Vladimír Šmicer, který je vůdčí osobností Fotbalové evoluce, zopakoval, že on ani jeho spolupracovníci nejsou žádní spasitelé. Jen lidi v klubech vyzývají k tomu, aby dělali fotbal jinak, nově a čistě.

Jak zatím probíhají volby v okresech? "Vypadá to dobře. Zatím z pěti okresů v Česku, kde volby proběhly, vyhrály čtyři kluby, které chtějí změnu. Nedopadlo to jen na Kladně. Tam se kluby nakonec rozhodly pro stávající vedení. Může se stát, jde o svobodné volby. U Kladna jsem dopředu tušil, že věděl, že to nedopadne. Od začátku tam při našich návštěvách byla jiná atmosféra než v jiných okresech, Ale nebereme to jako porážku. Zkrátka vždycky vyhrají kandidáti, kterým kluby věří nejvíc. My nikoho za jeho názor, za jeho volbu, perzekuovat nebudeme. Každý si zvolí vedení, jaké chce. Klubům na okresní úrovni, za kterými jsme v posledních měsících jezdili, jsme sdělili, co si o dalším směřování českého fotbalu myslíme. Jen jen na nich, jak se rozhodnou, jaký další osud svému okresu zvolí. Na Praze-západ vyhrál náš příznivec Honza Rajnoch. Ve středních Čechách je dvanáct okresů, potřebujeme jich získat co nejvíc," pronesl v interview pro sport.cz vítěz Ligy mistrů z roku 2005.

Je tedy většina profesionálních klubů nakloněna změně? "Zájem mají. Někteří lidé si ale pořád myslí, že jdeme proti všem. Že chceme všechny vyházet. Berou to ve smyslu, že kdo nejde s námi, jde proti nám. Tak to ale není. Chceme diskuzi, demokratickou. Spousta lidí vidí ve všem boj jedné síly proti druhé. Jenže my se jenom snažíme pomoct fotbalu, když Fotbalová asociace, tedy FAČR, se k tomu nemá," přidal na sport.cz bývalý útočník české reprezentace.

Pořád ale evidentně existují i celky, které si přejí v pokračování současného stavu. "Platí, že každý svého štěstí strůjce. Znovu opakuji, že se jedná o svobodné volby. Není to tak, že Šmicer nebo další dorazí na okres a oznámí: Toho volte, toho ne. Ne! Naší snahou je, aby kluby, které změnu chtějí, nenechaly svého kandidáta při hlasování na holičkách. Aby cítil jejich odporu, že boj o změnu má smysl," uzavřel na sport.cz někdejší forvard Slavie, Bordeaux či Lens.

Eden v Csaplárově pasti, kam ale odešla britská mutace? Trestat fotografa za snímky z VIPu není hodné Slavie

Zdroj: sport.cz