Liverpool doma potvrdil postup nad Lipskem, Messi s Barcelonou se s Ligou mistrů loučí

Letošní ročník Champions League zná první čtvrtfinalisty. Dortmund si poradil se Sevillou. Juventus dokázal v odvetě zvrátit úvodní duel z Porta.

Borussie v Seville vyhrála 3:2, což jí pasovalo do role favorita. Ve 35. minutě to gólem potvrdil kanonýr Haaland, kterému finální přihrávku před prázdnou bránu naservíroval Marco Reus. Brzy po přestávce se opět prosadil norský talent, k jeho smůle byl gól po videu zrušen kvůli faulu. V 50. minutě opět po konzultaci s VAR Dortmund zahrával pokutový kop. Tentokrát Haaland selhal, nicméně rozhodčí kvůli porušení pravidel nechal penaltu opakovat a Haaland se napodruhé nemýlil.

Sevilla snížila v 69. minutě, když se z penalty nemýlil En Nesyri. Tentýž hráč se v poslední minutě nastavení zasloužil o vyrovnání. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík v dresu Seville do utkání nezasáhl.

Porto do Turína přijelo s nadějným výsledkem (2:1) na postup. A proti Juventusu začalo rovněž skvěle, když od 19. minuty vedlo po proměněné penaltě Sergia Oliveira. Stará dáma začala stav utkání stahovat až po změně stran, když se dvakrát prosadil Chiesa. Navíc v 54. minutě byl hostující Tamari po dvou žlutých kartách vyloučen. V nastaveném čase VAR odepřel branku Moratovi kvůli ofsajdu. Utkání dospělo až prodloužení, které rozhodl ve 115. minutě hostující Sergio Oliveira. Italský celek na vyrovnávací gól Porta stihl reagovat Rabiorem, ale kvůli dvěma obdrženým brankám na domácí půdě v LM končí.

Středeční večer rozhodl o dalších dvou postupujících do čtvrtfinále aktuálního ročníku Ligy mistrů. Liverpool navázal na svou venkovní výhru 2:0 a také v odvetě porazil německého soupeře stejným výsledkem. Lipsko statečně v první půli vzdorovalo, ale po změně stran Reds udeřili zásluhou Salaha a Maného. Zatímco v Premier League se ostrovnímu celku nedaří, v pohárové Evropě zatím stále o cennou trofej hraje.

S Ligou mistrů se loučí také katalánský gigant, který v úvodním duelu s PSG utrpěl na Camp Nou porážku 1:4. V odvetě v Paříži šli domácí do vedení zásluhou Mbappého. Francouzský reprezentant bez problémů proměnil pokutový kop a nasměroval PSG k postupu. Hvězdný argentinský kanonýr Lionel Messi vykřesal o pár minut naději, když srovnal na 1:1, ale v nastaveném čase první půle nabídnutou penaltu neproměnil. Po změně stran se již skóre neměnilo, což rozhodlo o postupu francouzského klubu.