Čtyři karvinští Kanárci se adaptují se dobře. Jen jsou trochu vykolejeni z drncajících hřišť...

Čtyři karvinští Kanárci se adaptují se dobře. Jen jsou trochu vykolejeni z drncajících hřišť...

Nyní dvanáctá Karviná už čeká na tříbodový zisk čtyři zápasy a negativní mini sérii se pokusí přerušit již čtrnáctý březnový den ve vršovickém Ďolíčku, kde je přivítají Klokani.

Možná už u toho budou i dvě poslední posili, jimiž jsou estonský středopolař Vlasij Sinjakovskij, jenž už odehrál poločas proti Zbrojovce a brazilský zadák Leonidas Pereira, jenž má za sebou minulost v Ponte Preta a na debut v české lize zatím čeká.

"Vlasij už do hry naskočil a Leonidas byl minule na střídačce,“ citoval web idnes.cz slova osmapadesátiletého slovenského trenéra Juraje Jarábka.

Ten má v kádru MFK již čtyři mladé Kanárky, s tím, že v posledním kole byli v základní sestavě hned tři a dva z nich vydrželi na ploše kompletních devadesát minut.

Jak spokojen je nejen s Pereirou, ale i s Eduardo Mendesem (1831 odehraných minut v ligové sezoně), Jeanem Mangabeirou (966 odehraných minut) a Rafaelem Tavaresem (545 odehraných minut), jenž vstřelil Brnu branku a celkově má po pěti startech v základu na kontě tři přesné zásahy?

"Adaptují se dobře. Jen jsou trochu vykolejeni z drncajících hřišť. Milují balon, takže nynější špatné terény jim dělají problémy," neměl problém přiznat šéf Papadopulose, Herce či Bolka, jehož slova nabídl web idnes.cz.

Může Dočkal překonat Horvátha? Záleží, jestli chce ještě 2 až 3 sezony hrát profi fotbal, nebo jestli si chce užívat

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.