Trpišovský: Síla Boleslavi neodpovídá jejich postavení v tabulce. Skalák se Zmrhalem to oživili

Trpišovský: Síla Boleslavi neodpovídá jejich postavení v tabulce. Skalák se Zmrhalem to oživili

Sešivaní po čtvrteční remíze v rámci osmifinále Evropské ligy musejí přepnout na domácí ligu, ve které v neděli změří síly s Mladou Boleslaví. Duel s Glasgow Rangers je stal hodně sil, neboť se nesl ve vysokém tempu a nechybělo plné tvrdých osobních soubojů. I z tohoto hlediska je příznivé geografické postavení soupeře, ke kterému to nemají nikterak daleko.

Městský fotbalový stadion v Mladé Boleslavi je vzdálen necelou hodinu jízdy autobusem, což kvituje i kouč Jindřich Trpišovský. „V kombinaci těch zápasů je to jednodušší na regeneraci po zápase. Je to podobné, jako kdybychom hráli doma, rozdíl je minimální,“ nechal se slyšet na klubových stránkách lodivod sešívaných.

Soupeře ale není radno podceňovat, neboť si v závěru roku prošel složitým obdobím a ocitl se také v pásmu sestupu. Tamní kouč Karel Jarolím ale dokázal přivést několik klíčových tváří, díky kterým se Boleslavi opět začíná dařit, i když týmu zatím stále patří až patnáctá příčka v tabulce.

„Došlo tam k velké obměně kádru, v zimě přišlo okolo deseti hráčů. Přišli tam skvělí hráči jako Zmrhal či Skalák. Bylo jasné, že se ten tým bude muset trochu sehrát, ale v posledních dvou zápasech už zaslouženě vyhrál. Momentálně síla jejich kádru určitě neodpovídá jejich postavení v tabulce,“ tuší Trpišovský, že nedělní bitva bude pro jeho svěřence další náročnou misí.

Do pole nebude moci nasadit Kuchtu vinou karetního trestu, ale široký kádr mu umožní improvizovat. S ohledem na Spartu, která čeká na další zaváhání musí Slavia na půdě Boleslavi brát tři body, pokud si cestu za obhajobou titulu nechce více dramatizovat. „V první řadě musím říct, že je smutné, kde se Boleslav v tabulce nachází. Má kvalitu na to, aby atakovala horní příčky. Příchodem nových hráčů je vidět, že se zvedají. Jsou nepříjemní směrem dopředu, dávají góly. My si na to budeme muset dávat pozor a udělat všechno proto, abychom byli úspěšní,“ souhlasí s trenérem i kapitán Jan Bořil, který taktéž soupeře nehodlá podcenit.

Zdroj: Slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.