Barcelona si s chutí zastřílela a je druhá, Villarreal vyhrál po šesti zápasech, Benzema zachránil body Realu

Španělská nejvyšší soutěž odstartovala svým třiadvacátým kolem již v pátek duelem Levantem s Valencií. Hosté nakonec vyhráli díky jediné trefě, kterou obstaral v 18. minutě Roger. V sobotu se jako první představil Alavés, který hostil Cádiz. Utkání skončilo dělbou bodů za remízu 1:1 a Joselu i Álex se prosadili z pokutového kopu. Villarreal se v lize trápil a až po šesti zápasech bere plný počet bodů. Barcelona potvrdila roli favorita a po výhře 4:1 se dostala na druhé místo.

Realu Madrid na domácí půdě po bezbrankové první půli zatrnulo, když se po změně stran prosadil Calvo, který poslal Elche do vedení. Obrat ale obstaral francouzský legionář Karim Benzema, který nejprve v 73. minutě srovnal stav, poté v nastaveném čase upravil na konečných 2:1.

Atlétiko Madrid v závěru sobotního večera pouze remizovalo 0:0 na půdě Getafe, ačkoliv domácí od 71. minuty hráli v početní nevýhodě po vyloučení Nyoma. Náskok na druhý Real se tak snížil na šest bodů.

Villarreal nastartoval za vítězstvím už v první minutě Moi Gomez, který se v pokutovém území dostal k přihrávce, kterou si pro něj připravil Gerard Moreno, a následnou přízemní střelu zamířil přesně doprostřed brány. Poté na 2:0 zvýšil po protiútoku Bacca. V 55. minutě snížil Enrich střelou ze střední vzdálenosti a těsně před koncem Alfonso Pedraza využil svého dobrého postavení v pokutovém území a dostal se k dorážce, kterou bezchybně uklidil k pravé tyči.

Barca potvrdila úlohu favorita a porazila poslední Huescu rozdílem třídy. Barcelona se blýskla krásnými góly, které padly vyjma Minguezově hlavičky atypicky zpoza šestnáctky, díky výhře se dostala na druhé místo před Real Madrid. Messi tímto zápasem vyrovnal rekord Xaviho v počtu odehraných zápasů, oba nyní mají shodně 767 startů v dresu Blaugranas.