Tuchel v Chelsea posunuje limity neporazitelnosti: Jsem si jistý, že s námi ve čtvrtfinále LM nikdo nebude chtít hrát

Tuchel v Chelsea posunuje limity neporazitelnosti: Jsem si jistý, že s námi ve čtvrtfinále LM nikdo nebude chtít hrát

Léčba Thomasem Tuchelem, jenž má za sebou minulost v Mainzu, Borussii Dortmund i Paris Saint-Germain, funguje. Alespoň v posledních týdnechna londýnském Stamford Bridge.

Od chvíle, kdy se na manažerskou židli posadil německý odborník, totiž Blues neprohráli a momentálně proto táhnout již třináctizápasovou vítěznou šňůru.

To je mimochodem více, než pod jakýmkoliv jiným koučem od počátku jeho mise, s tím, že byl v tomto směru překonán i Brazilec Luiz Felipe Scolari, jenž na lavičce Chelsea neprohrál v roce 2008 úvodních dvanáct klání.

Z třinácti utkání se zrodilo devět výher včetně dvou cenných skalpů lídra LaLigy Atlétika Madrid a čtyři remízové výsledky. Mužstvo navíc během oné jízdy inkasovalo pouhé dvě branky a z toho byl jeden vlastní gól, takže defenzivní řada šlape jako už dlouho ne...

"Když se nám nedaří najít řešení v ofenzívě, víme, že se můžeme spolehnout na fyzickou hru. Nebojíme se hrát tvrdě a do těla," vyprávěl po postupu mezi nejlepších osm celků tohoto ročníku Ligy mistrů.

"Takové výsledky vám dodají sebevědomí. Věříte, že můžete dosáhnout něčeho velkého. Jsem si jistý, že s námi ve čtvrtfinále nikdo nebude chtít hrát," strašil potenciální protivníky finalista loňské Ligy mistrů.

Ten už se v britské metropoli adaptoval. "Od první chvíle jsem se cítil jako člen rodiny a skvěle organizovaného klubu. Cítím obrovskou podporu,“ přiznal serverem idnes.cz citovaný sedmačtyřicetiletý trenér.

Pod Tuchelem pookřál i jeho dříve kritizovaný krajan Timo Werner, jenž měl sice slabší start do sezony, ale nyní už je vidět, o čemž svědčí i to, že se podílel na 17 brankách anglického obra (10 gólů vstřelil sám a na sedm dalších přihrál svým kolegům).

Podcast: Vše o velkém derby. Zbabělec Mourinho a vyřazený Aubameyang. Má Coufal na lepší tým? A má Solskjaer dostat nový kontrakt?

Zdroj: idnes.cz