Kamara za přítomnosti Gerrarda zmlátil Kúdelu, Slavii nepustili do kabiny a do hotelu ji doprovázela policie

Kamara za přítomnosti Gerrarda zmlátil Kúdelu, Slavii nepustili do kabiny a do hotelu ji doprovázela policie
OBSAHUJE OHLASY

Sešívaný tábor po úspěšné osmifinálové odvetě s Glasgow Rangers odmítá nařčení z rasismu, kterému se měl dopustit zkušený stoper Ondřej Kúdela vůči Glenu Kamarovi.

Mužstvo bylo po incidentu na hřišti a v útrobách Ibrox Stadium převezeno na hotel pod dohledem skotské policie.

I v průběhu devadesáti minut čelili hráči vršovického "S" tak tvrdé a nekompromisní hře, kterou v historii moderních evropských pohárů nezažili. Skončilo to zraněními, s tím, že to nejzávaznější si odnesl Ondřej Kolář, který skončil s deseti stehy na obličeji a otřesem mozku v nemocnici.

Sám obránce přiznal emoce, ale cokoliv dalšího odmítá. "Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," citoval web slavia.cz slova českého reprezentanta.

"Slavia rezolutně odmítá nechutné nařčení jednoho ze svých kapitánů Ondřeje Kúdely z rasistického chování. Slavii už její zakladatelé vtiskli barvy, kde bílá znamená „čistotu sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř“. Dnes je Slavia multikulturním klubem, který si zakládá na úctě k soupeři a vzájemném respektu lidí všech kultur. Odsuzujeme rasismus v jakékoliv podobě," vyšlo na stránkách slavia.cz.

Po závěrečném hvizdu a mini oslavě přímo na ploše nebyl tým vpuštěn zhruba 30 minut do kabin. A moc dobře neskončil ani Kúdela, jenž byl nevybíravě zmlácen do krve. "Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni. Tým je nyní v bezpečí na hotelu pod dohledem skotské policie," vyšlo na oficiálních stránkách čerstvého čtvrtfinalisty EL.

Slavia vyloupila Ibrox Stadium a v EL jde dál, Tottenham senzačně vypadl v Záhřebu

 

P.S.: Noční vyšetření Ondřeje Koláře prokázalo zlomeninu čelní dutiny vlevo. V pátek zamíří do péče lékařů Ustřední vojenské nemonice. 

Zdroj: slavia.cz