Kadlec se bojí Baníku: Fyzičku na sto procent za 4 dny nedoženete. Nesmíme to přehnat, abychom nebyli na hřišti mrtví

Kadlec se bojí Baníku: Fyzičku na sto procent za 4 dny nedoženete. Nesmíme to přehnat, abychom nebyli na hřišti mrtví

Hráči Slovácka, kteří šli naposledy do akce na konci února proti Slavii (2:3), za sebou mají čtrnáctidenní karanténu a jsou zpět v tréninkovém procesu, který by měl vyvrcholit nedělním domácím kláním s Baníkem Ostrava. 

Času na přípravu tedy není zrovna mnoho. "Už jsem se samozřejmě těšil, bylo to dlouhých 14 dní doma a chyběla mi i parta, takže jsem rád, že můžeme zase trénovat pohromadě. Přeci jen čtrnáctidenní výpadek se prostě projeví, ale věřím, že se do toho brzy dostaneme a najedeme na tu vlnu, kterou jsme prožívali před karanténou," pronesl veterán Milan Petržela, jehož celek sice poklesl na páté místo, nicméně na třetí Liberec ztrácí jen dva body a má odehráno o dva zápasy méně.

Zatímco explzeňský borec na trávníku bude, bývalý obránce Sparty Michal Kadlec ne, protože má karetní trest. Podle jeho slov by mohlo poslední dění zkomplikovat boj Slovácka o evropské poháry. "Doufáme, že sezonu, která je pro nás zatím hodně úspěšná, dohrajeme dobře. I když vypadnout v průběhu rozehrané sezony na dva týdny, je velká komplikace. a je to složité. Musíme udělat to nejlepší, ale ideální příprava na zápas to není. Ani v zimní přestávce jsme neměli tak dlouhé volno jako teďka. Nejsme ovšem první, komu se to stalo. Některé týmy to měly na začátku sezony a pak se do toho postupně dostávaly. Po neděli budeme chytřejší. Fyzičku na sto procent za čtyři dny nedoženete. Nesmíme to přehnat, abychom nebyli v neděli na hřišti mrtví," přidal zadák se zkušenostmi z Fenerbahce i Leverkusenu, jehož vyjádření nabídl web idnes.cz.

Po střetu s družinou Ondřeje Smetany, která by ráda tabulkově výše, bude následovat mezinárodní přestávka, ve které se může kádr Martina Svědíka dát fyzicky dohromady. Nebude cílem pro nejbližší ligové kolo přežít? "Dalo by se to tak říct. Navíc máme pohárové osmifinále. Přestávka nám určitě přijde vhod. Pak máme Opavu venku. Zvládnout zápas s Ostravou za jakoukoli cenu a potom se postupně nachystat. Času bude více. Soupeř vyměnil trenéra, měl dobré zápasy. Ale my zase hrajeme doma. Bojujeme o nějakou pozici. Každý zápas chceme vyhrát. Začátek bude v pohodě, možná ke konci to bude horší. Na ten si musíme dát pozor," varoval kolega Klimenta, Sadílka a spol., jehož názor publikovaly stránky idnes.cz.

Od Dostála, přes Mandouse, až po Drobného aneb 5 nejvytíženějších gólmanů české ligy

Zdroj: idnes.cz, fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.