Kabina drží pohromadě. Kudymu věříme, oceňuje střelec Kuchta mentální odolnost parťáka

Kabina drží pohromadě. Kudymu věříme, oceňuje střelec Kuchta mentální odolnost parťáka

Po delší době se opět prosadil a zároveň zamířil na čelo tabulky střelců. Jan Kuchta ovšem sám svůj vliv na tým nijak nepřeceňuje.

Ačkoliv si brzké a nutno říct přísné Simovo vyloučení mohlo prvotně zdát jako velká komplikace, svůj vliv na zápas příliš nemělo. Prsty v tom měl i Jan Kuchta, který v nastavení prvního poločasu ligového lídra uklidnil dorážkou Stancuovi rány. Znovuzrozený kanonýr zaznamenal již svou 12. trefu a posunul se do čele tabulky střelců.

„Já mám jediný cíl, vyhrát titul a pohár a dostat se přes další kolo Evropské ligy. Na sebe nekoukám, protože díky mančaftu jsem tam, kde jsem. Jsem tady šťastný, jsem tady rád. Myslím, že klukům pomáhám a oni pomáhají mně. Díky tomu jsem se dostal do čela tabulky střelců. Sice se na to hezky dívá, ale může to být úplně jiné. Může do toho promluvit COVID, můžu být nedej bože zraněný. Když mě kluci budou takhle hledat a já to budu trefovat, tak za to budu rád, protože se nám bude dařit. Budeme vítězit. Teď jsem nějakou dobu nedal gól, ale proti Opavě jsem skóroval a prolomil to, za což jsem rád.“ zhodnotil Kuchta pokorně svůj přínos pro klubový web.

Díky nečekanému škobrnutí rivala z Letné má Slavia opět poměrně komfortní situaci na čele tabulky. „Zápas se Spartou jsme matně sledovali, pak když jsme se dozvěděli výsledek, tak nám to samozřejmě dodalo elán a sílu. Ale soustředili jsme se hlavně sami na sebe, abychom předváděli tu hru, jakou od nás trenéři očekávali. Jsme rádi, že jsme to zvládli a udělali si větší náskok.“ neskrývala útočná jednička Trpišovského družiny.

Do zápasu od prvních minut naskočil mladíček Matyáš Vágner, který se za svůj raketový start dočkal i Kuchtova uznání. „Já mu tleskám, ohromně mu to přeju. Naskočit do osmifinále Evropské ligy vůbec není jednoduché. On to zvládl bravurně. Proti Opavě potvrdil, že tu rostou kvalitní brankáři. Nahradil Koliho, jsme rádi, že ho máme, mohli jsme mu pomoct a on nám. Musím ho jenom pochválit, chtěl bych mu pogratulovat k hráči utkání.“ smekl před mladíčkem.

A jak se na týmu projevila kontroverze okolo zápasu s Rangers? „My jsme to hodili za hlavu, tohle řeší jiní. Kabina drží pohromadě. Kudymu věříme, držíme spolu. Je to profík, v klidu to zvládnul, když okolo něj byl šrumec. Je to zkušený kluk, mám ho strašně rád. Nepřeju mu nic špatného, zvládnul to, což ukazuje, jaký to je hráč. Jsme rádi, že ho máme.“ ocenil závěrem mentální odolnost propíraného zadáka Kúdely. 

Zdroj: slavia.cz 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.