5 stručných a jasných důkazů o tom, že Slavia si hraje na domácím písečku tak trochu vlastní soutěž

5 stručných a jasných důkazů o tom, že Slavia si hraje na domácím písečku tak trochu vlastní soutěž

20 výher, 4 remízy, 0 porážek a hodně přesvědčivé skóre 70:15, které hovoří jasnou řečí o tom, že se v Edenu nalézá jak nejlepší útok, tak nejlepší obrana. 

O tom, že si sešívané "S" kráčí pro třetí titul v řadě, navíc svědčí i náskok šestnácti bodů na druhou Spartu, jež sice hrála o dva zápasy méně, ale ani to jí zřejmě nepomůže.

Jaké další statistické indicie potvrzují to, že se tuzemský šampion nebude po letech 2019 a 2020 měnit ani v roce 2021?

1.) Stále probíhající unikátní šňůra 36 zápasů bez porážky

Soudobé áčko Jindřicha Trpišovského je na domácím poli neporaženo 36 utkání za sebou, čímž se vyrovnal předešlý rekord Jaroslava Šilhavého. Pokud se na začátku dubna neprohraje ani v Brně, unikátní série se natáhne a maximum se překoná. "Musím přiznat, že člověk to trochu v hlavě má, i když jsou důležitější věci. Bylo by ale nešťastné zůstat zápas před tím," pronesl respektovaný kouč.

2.) Nejvíce nasbíraných čistých kont

Momentálně zraněný Ondřej Kolář, který se bude posléze vracet do hry v masce, už jich má dvanáct, s tím, že nejbližší pronásledovatelé Nita, Le Giang, Dostál a Mandous "jen" osm.

3.) Vládnutí střelecké tabulce

Rychlonohý forvard Jan Kuchta je momentálně na 12 trefách. Jeho kolega Abdallah Sima a Lukáš Juliš jsou nyní na jedenácti přesných zásazích a protože druhého jmenovaného sparťana čeká delší pauza, budou mu moci ještě odskočit.

4.) Držení čelní pozice i v asistentech

Exbudějovický reprezentant Lukáš Provod je v tuto chvíli na osmi gólových vybídnutích, díky čemuž je před Sadílkem ze Slovácka i Vaníčkem z Bohemians Praha 1905.

5.) Vedení v kanadském bodování

Lídr je stejný jako u střelců - Jan Kuchta. 12 branek dal, na 3 přihrál a nikdo jiný nezařídil v tomto ročníku Fortuna:ligy více branek. Dominanci vršovického "S" navíc potvrzuje to, že mu patří hned první tři místa - zatímco pod 15 tref se podepsal i Sima, Nicolae Stanciu se podílel na čtrnácti úspěších.

 Kamara, Goldson, Roofe a spol. byli hudebně pozdraveni skalním sešívaným fanouškem z Tribuny Sever

Zdroj: fortunaliga.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.