Nejprve žáci Realu, pak rezerva San Sebastianu a teď po čtyřech letech Xabiho návrat do bundesligy?

Nejprve žáci Realu, pak rezerva San Sebastianu a teď po čtyřech letech Xabiho návrat do bundesligy?

Mistr světa i dvojnásobný evropský šampion z let 2008, 2010 a 2012 Xabi Alonso (39) už nějaké to úterý nehraje a věnuje se trenérské profesi.

V letech 2018 - 2019 působil jako kouč u mládeže Realu Madrid a od předlonského roku vede rezervu Realu Sociedad San Sebastian, ve kterém okolo milénia odstartoval svou poutavou dráhu, jež ho zavála také do Liverpoolu, Realu Madrid a Bayernu Mnichov.

Nyní je vítěz Ligy mistrů z roku 2005 spojován s návratem do bundesligového dění, s tím, že podle německého tisku o něj má usilovat tamní Borussie Mönchengladbach.

Borussia Park, kde se v minulosti slavilo hned pět bundesligových primátů, totiž za pár měsíců opustí Marco Rose (44), jehož čeká dobrodružství v Borussii Dortmund a vedení nyní desátého celku tabulky proto usilovně pátrá po náhradě.

Byť M'gladbach možný příchod španělské legendy nepotvrdil, protože to ani nedementoval, mezi vybranými kandidáty figurovat může.

Pro Alonsa by se jednalo o premiérovou štaci na profesionální úrovni. S béčkem Realu Sociedad sice vede tabulku, nicméně se tak děje pouze v Segundě B (třetí liga) a možná už by přeci jen mohl pomýšlet o dalším kroku vzhůru...

Trpišovský už se čtvrt roku věnuje studiu angličtiny. Pokud odejde ven, chce být připraven jako Guardiola

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.