Karviná vsadila na osvědčenou kartu. Vrací se kouč, jenž dovedl klub do ligy. Byl naší prioritou, uvedl ředitel

Karviná vsadila na osvědčenou kartu. Vrací se kouč, jenž dovedl klub do ligy. Byl naší prioritou, uvedl ředitel

Po více než třech letech se na lavičku Karviné vrací Jozef Weber, který se slezským klubem v sezoně 2015/16 vybojoval historický postup do první ligy. Poté trénoval dva roky Mladou Boleslav, kde byl z funkce trenéra po neuspokojivých výsledcích v prosinci 2020 odvolán.

„Angažování Jozefa Webera bylo naší prioritou. Jožka naše prostředí moc dobře zná a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Mám opravdu radost, že jej můžu po více než třech letech znovu přivítat v našem klubu,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviné Lubomír Vlk pro klubový web.

Kádr slezského celku se od dob, kdy Weber v Karviné působil, značně změnil. Z prvního působení zůstali pouze Marek Janečka, Vojtěch Smrž a Jiří Ciupa, z Mladé Boleslavi pak Róbert Mazáň.

Obměna se projeví u i realizačního týmu. V A-týmu už nebudou pokračovat dosavadní asistenti Petr Mašlej a Marek Bielan. Kdo je nahradí je zatím v jednání.

Padesátiletý trenér započal kariéru v Žilině, vyzkoušel si angažmá i ve Spartě, Chebu, Drnovicích a Jablonci, kde vydržel dlouhých osm let. V lize celkem odehrál 408 utkání a zaznamenal 25 branek. Jako hlavní trenér má na kontě dosud 165 odtrénovaných prvoligových duelů.

Zdroj: mfkkarvina.cz

 
 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.