Griezmann na mezinárodní úrovni dostihl Trézégueta a už má před sebou jen tři osobnosti

Griezmann na mezinárodní úrovni dostihl Trézégueta a už má před sebou jen tři osobnosti

Čerstvý třicátník v barcelonských službách Antoine Griezmann byl tento týden jediným Francouzem, jemuž se podařilo překonat ukrajinskou defenzivní řady.

Pro bývalou hvězdu Realu Sociedad San Sebastian a Atlétika Madrid, jenž nikdy nehrál jinou soutěž než LaLigu, se jednalo o čtyřiatřicátou trefu mezinárodní kariéry.

Ono číslo, na nějž dosáhl po sedmi letech a 87 vystoupeních, ho navíc v jeho rodné zemi vystřelilo už na čtvrté místo historických tabulek, o něhož se dělí s někdejším forvardem Davidem Trézéguetem.

Zmíněný mistr světa i Evropy v minulosti páli za Monaco, Juventus i River Plate a zemi galského kohouta reprezentoval v letech 1998 - 2008 přesně jednasedmdesátkrát.

Před katalánskou sedmičkou už jsou v tuto chvíli pouze tři osobnosti - a sice Michel Platini, Olivier Giroud a Thierry Henry, jenž celému žebříčku vládne s jednapadesáti přesnými zásahy.

P.S.: Kylian Mbappé je zatím na 16 trefách. Ale pořád mu je dvaadvacet let a za Francii premiérově skóroval až v roce 2018. Čelo žebříčku by však měl papírově atakovat už za několik sezon. 

Nejlepší střelci francouzské reprezentace:

1. Thierry Henry - 51
2. Olivier Giroud - 44
3. Michel Platini - 41
4. David Trézéguet - 34
5. Antoine Griezmann - 34

Ještě k neutichající mezinárodní kauze „Kamara vers. Kúdela“: Je taktika Slavie správná?

Zdroj: lequipe.fr