Sešívaný expres Lingr? Nebojácný, zarputilý a drzý rváč bez alibistických přihrávek, chválí Heinz

Sešívaný expres Lingr? Nebojácný, zarputilý a drzý rváč bez alibistických přihrávek, chválí Heinz

Bronzový medailista z eura 2004 Marek Heinz na konto úvodního utkání české jednadvacítky s Itálií (1:1) uvedl, že šlo o spravedlivou dělbu bodů. Protože jde o těžkou skupinu, cenný je podle jeho vyjádření každý bod.

"Náš výkon v prvním zápase na mistrovství Evropy jedenadvacítek proti Itálii se mi osobně líbil. Hlavně jak kluci na trávníku bojovali, jeden podporoval druhého. Byli jsme disciplinovaní a odehráli podle mě velice kvalitní utkání," pronesl na webu sport.cz mistr české ligy ze sezony 2003/2004, který poskytl své vyjádření webu sport.cz.

V rámci kádru Karla Krejčího pak bývalý forvard Galatasaray Istanbul, Hamburku Bielefeldu, Borussie M'gladbach, Saint-Étienne, Ferenćvárose i Nantes vyzdvihl zejména dvaadvacetiletého rychlíka Ondřeje Lingra, jenž si udělal jméno v Karviné a momentálně patří Slavii.

"Vyzdvihnout bych chtěl Lingra, který mě zaujal moc. Mohl dát jeden nebo dva góly. Rval se, nebál se hrát, byl drzý a zarputilý, dovolil si. Nedával jen alibistické přihrávky, ale snažil se něco vymyslet. Nebojácný, nechal tam všechno," chválil odchovanec Sigmy Olomouc, jehož názor vyšel na sport.cz.

"Ve Slavii sice nenastupuje pravidelně v základu, ale je na něm znát, že je už víc vyhraný. Působí ve výborném mužstvu, takže kvalitativně roste. Bylo vidět, že se ničeho nebojí, za každé situace chtěl míč. Líbili se mi hráči i ve středu zálohy, gólman podržel. Dobře ale hráli všichni," ocenil na sport.cz třiačtyřicetiletý internacionál s třiceti mezinárodními starty, jenž ukončil profesionální kariéru v barvách HFK před pěti lety.

Snad tedy bude ten, jenž v této sezoně Fortuna:ligy naskočil na 632 minut čistého času a zaznamenal dvě branky, dostatečně vidět i ve druhém souboji skupinové fáze proti domácímu Slovinsku, který je na programu v sobotu od 18:00.

Jde se do boje! Těchto PĚT klíčových mužů se má poprat o úspěch lvíčat ve Slovinsku!

Zdroj: sport.cz