Souček udělal dojem i na trenéra nejlepší reprezentace světa. Velkoklub je prý jen otázkou času...

Souček udělal dojem i na trenéra nejlepší reprezentace světa. Velkoklub je prý jen otázkou času...

Výběr Jaroslava Šilhavého čeká poslední březnovou sobotu velmi výživný pražský večer, protože bude čelit prvnímu týmu žebříčku FIFA, jenž aktuálně táhne sérii pěti výher v řadě.

Rudým ďáblům z Belgie již necelých let velí španělský odborník Roberto Martínz, jenž má za sebou pestrou minulost na ostrovech, kde už vedl nejen Swansea City nebo Wigan, ale také Everton.

I když je papírový favorit ve druhém kvalifikačním souboji o MS 2022 v Kataru jasný, šéf De Bruyneho, Lukaka, Courtoise a spol. český fotbal a jeho výrazné tváře samozřejmě respektuje.

"Čeští fotbalisté mi z hlediska mentality připomínají ty belgické. Když přestoupí do zahraničí, dokážou se rychle adaptovat na nové prostředí a novou kulturu, dokážou být na hřišti velmi užiteční a efektivní. A Tomáš Souček je pravděpodobně ukázkovým příkladem. Způsob, jak rychle si zvykl na tempo Premier League, a významná role, jakou nyní má ve West Hamu, jen potvrzují má slova. Češi se umějí adaptovat ve velkých soutěžích," všiml si v rámci interview pro seznamzpravy.cz sedmačtyřicetiletý kouč, jehož soubor zahájil nový cyklus skalpem Walesu.

Podcast: Je Slavia rasistická? Dva góly Součka a Mourinhův konec. Kam půjde Haaland?

Své hvězdy bude upozorňovat i na Tomáše Součka, jehož čerstvě zdobí status nejlepšího českého fotbalisty roku 2020. "Musím říct, že na mě opravdu udělal dojem. Určitě patří k nejlepším přestupům v Premier League za poslední rok a má velký podíl na tom, jak vysoko se West Ham pohybuje v tabulce. Tomáš je typem moderního záložníka. Nejde zmínit jednu věc, je komplexním hráčem, který je na hřišti vždy vidět. Umí výborně načasovat svou podporu do útoku a do vápna, samozřejmě je pro soupeře i velkou gólovou hrozbou. Opravdu hodně zajímavý hráč," chválil portálem seznamzpravy.cz citovaný Martínez.

V minulosti byla exslávistická chobotnice přirovnávána např. k Marouane Fellainimu, jenž v anglické lize oblékal trikoty Evertonu i Manchesteru United. "Je to hráč, který má některé věci skutečně podobné s Marouanem, oba jsou velmi dobří v mnoha aspektech hry. Samozřejmě asi nejviditelnější je, jakým způsobem dokážou podporovat ofenzivu ve vápně, jak v něm umí být nebezpeční. V tomhle jsou prakticky stejní. A taky mi Tomáš trochu připomíná Gustava Poyeta během jeho kariéry v Chelsea, který byl taky velmi komplexním záložníkem, jenž chtěl být u všeho," přidal na seznamzpravy.cz Španěl jenž strávil ve Velké Británii více než dekádu i jako hráč.

Mohl by se v dohledné době kolega Vladimíra Coufala přesunout i na ještě věhlasnější adresu, kde se pohybuje o titul a hraje se Champions League? "Je to jen otázka času. Zlepšuje se krok za krokem. Kdyby se s West Hamem dostal třeba do Champions League, obrovsky by mu to pomohlo. Ještě víc by se zvýraznil jeho význam pro klub. Každopádně má k tomu potenciál, je mu teprve šestadvacet, což je ideální věk a příležitost se ještě vyvíjet a stát se skutečně top hráčem. Jsem si jistý, že by se ve West Hamu mohl rozvíjet i dál, pokud by postoupili do Ligy mistrů," uzavřel bronzový medailista ze světového šampionátu v roce 2018, jehož slova vyšla na seznamzpravy.cz.

Southgate dosáhl v rámci anglického národního týmu na něco, co se dosud nikomu jinému nepodařilo...

Zdroj: seznamzpravy.cz