S druholigovým soupeřem se Jablonec utká bez reprezentantů. Rada ale doufá ve čtvrtfinálový souboj s Vrbou

S druholigovým soupeřem se Jablonec utká bez reprezentantů. Rada ale doufá ve čtvrtfinálový souboj s Vrbou

Reprezentační pauza se týká většiny ligových klubů, nikoliv však Jablonce. Svěřenci Petra Rady bez reprezentačních povinností se těší na sobotní pohárový duel s pohárovou Vlašimí. Cena pro vítěze je místenka ve čtvrtfinále v souboji se Spartou.

Momentálně třetí tým Fortuna ligy se ale nachází ve formě. V lize ovládl tři poslední zápasy. První dva z nich sice byly proti kandidátům na sestup Brnu a Opavě,  Před reprezentační pauzou ale jeho tým vyhrál derby proti Liberci a podle všeho se nachází v dobré formě. Do duelu s Vlašimí sice půjde oslabený například o Schranze reprezentujícího Slovensko nebo Holíka, který odcestoval na ME U21, i přesto bude ale Jablonec jednoznačným favoritem.

A Vlašim se na prvoligového soupeře těší. „Jsem rád, že máme prvoligistu na domácí půdě, jen mě mrzí, že na takový zápas nemohou přijít diváci. Pro takové kluby jako jsme my, bývají tyto zápasy takovým svátkem a diváci by si ho určitě tady ve Vlašimi zasloužili,“ nechal se slyšet trenér druholigového mužstva Daniel Šmejkal.

Kouč Jablonce Petr Rada se samozřejmě role favorita nevzdává. „Samozřejmě chceme postoupit, to je pro nás na prvním místě. Teď si musíme odmyslet ligu, že máme nějakou sérii, tohle je úplně jiná soutěž," naráží jablonecký kouč na formu v rámci Fortuna ligy.

"Sice hrajeme s druholigovým týmem, ale tyhle rozdíly se mažou. Čeká nás těžké utkání, máme některé hráče v reprezentacích, ale s tím jsme počítali. Na zápas jedeme o den dřív a všechno podřizujeme tomu, abychom postoupili,“ věří Rada, jehož by v případě postupu čekal čtvrtfinálový souboj s Pavlem Vrbou.

zdroj: FK Jablonec