Rodák znovu jedničkou Fulhamu? Zdá se to velmi pravděpodobné

Rodák znovu jedničkou Fulhamu? Zdá se to velmi pravděpodobné

Slovenský brankář Marek Rodák by už v příští sezóně opět mohl být jedničkou Fulhamu. Alphonse Areola je totiž u momentálně osmnáctého týmu Premier League pouze na hostování a již nyní o něj jeví zájem italské velkokluby.

Alphonse Areola se stal v létě poměrně překvapivou posilou Fulhamu. Bránu tohoto týmu totiž v Championship skvěle chránil slovenský brankář Marek Rodák.

Letos ale dostal šanci v jediném ligovém utkání, v ostatních případech je v bráně právě Francouz. Ten je v klubu na hostování z Paris St. Germain a ačkoliv má Fulham možnost získat gólmana natrvalo, zřejmě se tak nestane.

Fulham je totiž poměrně blízko sestupu a pokud by se tak skutečně stalo, Areolu si nebude moci dovolit. V tom případě se do brány vrátí čtyřiadvacetiletý rodák z Košic. Možný návrat Rodáka je ale i v případě záchrany.

O Areolu, který v minulé sezóně hostoval v Realu Madrid, totiž projevily zájem dva italské velkokluby - AC Milán a AS Řím. Podle Il Corriere dello Sport si jej Rossoneri vyhlédli jako novou jedničku v případě, že do Anglie zamíří Gianluigi Donnarumma.

Jedničkou římských Vlků je Španěl Pau Lopez, který po jedenácti zápasech sezóny nahradil Antonia Miranteho. Ani s ním ale údajně vedení klubu není příliš spokojeno. 

Jisté ale je, že v PSG už budoucnost Areoly není. Kontrakt zde má do června roku 2023, Mauricio Pochettino ale bude v létě lovit jinde. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.