Nad Tatrou sa blýska. A katastrofální vstup Slovenska do kvalifikace nezůstává bez odezvy

Nad Tatrou sa blýska. A katastrofální vstup Slovenska do kvalifikace nezůstává bez odezvy

Ostuda. Fiasko. Utrpení. I tyto slova zaznívají v souvislosti s dalším výbech na Slovensku. Tamní reprezentace ztratila s Maltou a logicky tak zaznívá slova ostré kritiky.

Absolutní zmar. 

Slovenští fotbalisté na domácím hřišti proti super outsiderovi z Malty brali remízu 2:2 a ještě byli rádi. Fotbalový trpaslík dal dva goly po třinácti zápasech a dvaceti minutách vedl již 2:0. Chaos, nekvalita i terén na hranici regulérnosti přispěli k tomu, že se Slováci zatím uvedli v kvalitifkaci tím nejhorším možným způsobem.

"V poločase jsme udělali změny, podařilo se nám ze standardek vyrovnat, ale na zvrat už jsme neukázali kvalitu v útočné fázi. Musíme se zamyslet nad kvalitou, ta bohužel na hřišti rozhoduje. Nejsme schopní hrát s průměrnými mužstvy tak, abychom byli efektivní a úspěšní. Může to vypadat jako výmluva, ale vypadlo nám devět hráčů a my nejsme schopni je nahradit,“ bědoval trénér Tarkovič

„Úplně jsme prospali první poločas a dohánět dvougólové manko je těžké s každým soupeřem. Remizovat doma s Maltou je smutné a to nechci používat ostřejší slova. Musíme do toho dát každý víc, musíme se zamyslet, takhle se hrát nedá,“  vztekal se hvězdný stoper Škriniar, který první gol připravil a vyrovnávací sám vsítil.

Slovensko tak po remíze s Kyprem opět jen remizovalo. Před klíčovými zápasy s Ruskem, Chorvatskem a Sloviskem, nic moc rozpoložení. Podaří se našim sousedům oddálit pravděpodobné fiasko? S účastí na Mistrovství světa to už od začátku moc reálně nevypadá.

Zdroj: Deník Sport