Salah: Nedivím se, že o mě Chelsea nestála. Vražedný instinkt ve mně probudil až Spalletti

Salah: Nedivím se, že o mě Chelsea nestála. Vražedný instinkt ve mně probudil až Spalletti

Osmadvacetiletý africký útočník Mohamed Salah je vnímán svými krajany za egyptský klenot, který zvedá kredit jejich země ve světě. Ono tomu skutečně tak je, neboť jeho sportovní výkony zaslouží obdiv. Od roku 2017 září v barvách Liverpoolu, v anglické Premier League se prakticky každou sezónu hlásí o korunku krále střelců. Mnozí ale zapomínají, že byl také akvizicí londýnské Chelsea, kde se však příliš neprosadil. Jak nedávno Salah prozradil, moc se tomu ani nediví.

Za Blues stihl odehrát jen pár zápasů, ve kterých o svém potenciálu nepřesvědčil. A tak byla někdejší součástka švýcarské Basileje vyslána na hostování do Itálie, kde se jí již dařilo lépe. Ve Fiorentině poukázal na svůj potenciál, ale plně jej probudil až v barvách římského AS pod taktovkou kouče Luciana Spallettiho.

Egyptský kanonýr vnímá toto období jako zlomové a stále v dobrém vzpomíná na bývalého trenéra, který v něm dokázal probudit zabijáka. „Nenarodil jsem se jako hotový útočník a musel jsem hodně pracovat na tom, abych byl tam, kde dneska jsem. Když jsem byl v Basileji, moc gólů jsem nestřílel. Vlastně se dá říct, že se to zlomilo až v Římě,“ nechal se slyšet Salah v rozhovoru pro Marca.

„Hodně jsem tam pracoval s trenérem Spallettim. Téměř každý den jsme po tréninku trávili čas společně na hřišti a pokračovali v tom, abych byl lepší. Dá se říct, že jsme jen trénovali, trénovali a trénovali, ale dnes je vidět, že to bylo dobře. Pokud na sobě tvrdě pracujete, výsledky se přirozeně musí dostavit. On mi hodně pomohl být dobrým střelcem a na to nikdy nezapomenu,“ dodala hlavní palebná síla anglického Liverpoolu.

Zdroj: marca.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.