Lukaku zřejmě neprodejný není. Inter stanovil výši jeho ceny a zájemce už zahájil jednání

Lukaku zřejmě neprodejný není. Inter stanovil výši jeho ceny a zájemce už zahájil jednání

Nadvláda Juventusu v Itálii se zdá být s ohledem na vývoj aktuálního ročníku Serie A u konce. Na trůn by mohl dosednout Inter Milán, který zaznamenal po příchodu kouče Antonia Conteho progres. Zisk cenné trofeje však sebou nese i zvýšený zájem gigantů o hvězdičky v týmu. Doposud se zdálo, že belgický kanonýr Romelu Lukaku je neprodejný a pro Nerazzurri klíčový, ale podle zpráv z Apeninského poloostrova by přeci jen k jeho přesunu mohlo dojít.

Na jeho dostupnost se údajně dotazovala Barcelona, ale s ohledem na finanční krizi katalánského obra se nepředpokládá, že by si jej mohla dovolit. Podle posledních zpráv se jeho cena odhaduje na 130 až 150 milionů eur, což je pořádné sousto i pro nejbohatší kluby v Evropě. Tato investice by se ale mohla vrátit, neboť Lukaku se na San Siru rozstřílel a vzbuzuje obdiv.

Podle informací listu Corriere dello Sport by se mohl vrátit na Ostrovy, na které však nemusí vzpomínat v dobrém. Jeho anabáze na Stamford Bridge nedopadla příliš dobře, stejně jako jeho poslední působení v Manchesteru United. Někdejší akvizice Evertonu je však sledována Manchesterem City, který hledá náhradu za Sergia Agüera, který v létě Etihad Stadium opustí.

Citizens by mohli belgického legionáře nalákat nejen díky svému postavení v Premier League, ale i ambicím uspět v Lize mistrů. Pep Guardiola údajně dokonce kontaktoval Inter a dotazoval se na jeho cenovku. Vedení italského klubu odpovědělo, že za 120 milionů eur by mohlo k přesunu skutečně dojít, což možná nikdo nečekal.

Zdroj: corrieredellosport.it

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.