Fulham dostal během reprezentační pauzy famózní podporu, Maja se zřejmě stane žolíkem

Fulham dostal během reprezentační pauzy famózní podporu, Maja se zřejmě stane žolíkem

Srbský útočník Aleksandar Mitrovič spustil během reprezentační přestávky nevídanou kanonádu a Fulham dostal při snaze zachránit se mezi elitou velkou naději.

Loni nasázel v Championship šestadvacet branek a byl ústřední postavou návratu Fulhamu do Premier League. Nyní se velmi dlouhou dobu zdálo, že bude ústřední postavou brzkého návratu do druhé nejvyšší anglické soutěže.

Srbský útočník Aleksandar Mitrovič do reprezentační pauzy prožíval velmi náročné chvilky. V celé sezóně se trefil jen ve dvou zápasech. Gólem proti Ipswichi ze 16. září pomohl k výhře v Carabao Cupu, o tři dny později dvakrát skóroval do sítě Leedsu, k bodům to ale nestačilo.

Od té chvíle Mitrovič naprosto mlčel. Dalším šokem bylo utkání 5. kola proti Sheffieldu United. Mitrovič neproměnil penaltu, následně jednu zařídil pro Sheffield a v závěru neproměnil dvě obrovské šance. 

Fulham tak reagoval v lednu, když přivedl bývalého kanonýra Joshe Maju. Ten dvěma góly sestřelil Fulham, v dalších sedmi zápasech ale taktéž prosadit nedokázal. Fulham je tak stále osmnáctý se čtvrtou nejhorší ofenzivou v lize.

Nyní ale dostal obrovskou naději. Během reprezentačních povinností se rozstřílel právě Aleksandar Mitrovič. Šestadvacetiletý útočník dvěma góly po svém střídání porazil Irsko, dalším gólem pomohl k remíze proti Portugalsku a následně dvěma góly prakticky sám zdolal Ázerbájdžán.

Mitrovič se zároveň stal nejlepším střelcem v historii Srbska a jeho sebevědomí raketově vzrostlo. Je zřejmé, že jej Scott Parker pošle do nedělního utkání proti Aston Ville do základní sestavy. A bude věřit, že si reprezentační formu přenese i do Fulhamu. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.