Valencia padla s Cadizem. Real porazil Eibar, Moreno dal hattrick za Žlutou ponorku

OBSAHUJE VIDEO

Rozehráno už je i velikonoční kolo španělské La Ligy. Páteční předehrávku obstralo Levante a Huesca. Villarreal v sobotu odpoledne porazil Granadu. Real Madrid si připsal důležité tři body v boji o obhajobu titulu. Osasuna pak remizovala s Getafe.

Huesca letos bojuje o záchranu ve španělské nejvyšší soutěži, zatímco Levante se klidně pohybuje ve středu tabulky. Huesca, hostující tým, šla ovšem na hřišti mírného favorita do vedení v 15. minutě, kdy se trefil kanonýr Mir. Ten stejný hráč poté skóroval i ve druhé půli a vzhledem ke střelecké mlčenlivosti domácích tak zajistil výhru Huescy a velmi cenné tři body.

Villarreal bojující o evropské poháry si připsal další tři cenné body na hřišti Granady. Třígólové vítězství Žluté ponorky řídil hattrickem útočník Gerard Moreno, který je společně s Luisem Suarézem momentálně druhým nejlepším střelcem celé La Ligy. Villarreal tak zvítězil potřetí v řadě.

Real Madrid je v La Lize už dlouho neporažen a před čtvrtfinálovým soubojem v Lize mistrů s Liverpoolem předvedl sympatický výkon proti Eibaru. Do vedení šel v první půli po trefě Asensia. Ta mu sice nejprve nebyla uznána, o pár minut později se ale trefil znovu a tentokrát neprotestoval ani videorozhodčí. Ve druhé půli se pak trefil ještě kanonýr Benzema, jenž pečetil vítězství Bílého baletu 2:0.

V souboji Osasuny a Getafe, týmů ze středu tabulky, bylo k vidění několik šancí, branka však žádná a týmy se tak rozešly za remízového stavu 0:0.