Everton znovu ztratil vedení, Mourinho s Tottenhamem opět ztratil, Vydra se trefil proti Southamptonu

OBSAHUJE VIDEO

Chelsea doma v prvním zápase víkendového kola Premier League prohrála s WBA 2:5. Leeds United pak porazili Sheffield 2:1. Manchester City vyhrál jeden ze dvou šlágrů nad Leicesterem 2:0. Liverpool poté vyplenil Emirates Stadium. Everton v lize po dvou zápasech bodoval, ale s Crystal Palace pouze remizoval 1:1.

Chelsea byla až do velikonoční Bílé soboty od nástupu trenéra Thomase Tuchela neporažena. Zápas s West Bromwich Albion jí doma ale hrubě nevyšel. V prvním poločase se sice trefil Pulišič, pak se ale nechal vyloučit Thiago Sliva a vše pak šlo z kopce. V nastavení první půle otočil zápas na 2:1 Pereira a demolice neskončila ani ve druhém poločase, celkově WBA zvítězil na Stamford Bridge 5:2 a připsal si cenné tři body.

Poslední Sheffield United měl na dosah body ze hřiště Leeds, na ty ale nakonec nedosáhl. Domácí poslal do vedení Harrison, před poločasem ale za Sheffield srovnal Osborn. Rozhodnuto bylo ale od 49. minuty, kdy si vlastní branku vstřelil hostující stoper Phil Jagielka, legenda Evertonu. Leeds tak zvítězili nad Sheffieldem 2:1.

Sobota večer byla pro anglické fanoušky velmi zajímavá. Leicester doma hostil vicemistra a lídra tabulky Manchester City. Souboj prvního s třetím nabídl několik šancí, góly byly dva a obě vstřelil Manchester City. Po hodině hry otevřel skóre Mendy a výsledek pak ještě pečetil oslavenec Gabriel Jesus.

Další zajímavé utkání bylo k vidění ještě později. Arsenal doma v generálce před Slavií hostil mistrovský Liverpool, který se pro změnu připravuje na Real Madrid. Po vyrovnané první půli šli Reds na Emirates Stadium do vedení zásluhou Joty, který se poté trefil ještě jednou. Mezitím skóroval i Mohamed Salah a Liverpool tak v Londýně zvítězil 3:0.

Nedělní program načal střet mezi Burnley v Southamptonem. Lépe do zápasu vstoupili hosté a to i zásluhou Matěje Vydry, který svou druhou brankou v ligové sezoně poslal hosty do vedení 0:2. Skvělý start ovšem hosté neudrželi a nakonec Southampton urval výhru 3:2. Tottenham si připsal další překvapivou ztrátu, když v závěru zápasu neudržel vedení proti Newcastlu. Spurs nestačil ani dvougolový příspěvek hvězdného Kana.

Everton se dostal do vedení v 56. minutě, když se po závaru prosadil James Rodríguez. Jenomže svěřenci Ancelottiho pojistku nepřidali a v 86. minutě je potrestal z jediné šance londýnského mužstva střídající Michy Batshuayi.

Premier League, 30. kolo:

Chelsea - West Bromwich Albion 2:5 (1:2)
Branky: 27. Pulišič, 71. Mount - 45+2. a 45+4. Pereira, 63. a 90+1. Robinson, 68. Diagne
Červená karta: 29. Silva (Chelsea)

Leeds United - Sheffield United 2:1 (1:1)
Branky: 12. Harrison, 49. Jagielka (vl.) - 45+2. Osborn

Leicester - Manchester City 0:2 (0:0)
Branky: 58. Mendy, 74. Jesus

Arsenal - Liverpool 0:3 (0:0)
Branky: 64. a 82. Jota, 68. Salah

Southampton - Burnley 3:2 (2:2)