Nabídky na Rice a Součka určitě zvážíme, naznačuje Moyes odchod svých záložníků

Nabídky na Rice a Součka určitě zvážíme, naznačuje Moyes odchod svých záložníků

West Hamu se letos v Premier League daří. Loni bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži, letos má ale na dosah evropské poháry. To i kvůli velké síle ve středu pole, kde operuje duo Tomáš Souček a Declan Rice. Jejich dobré výkony pochopitelně ovlivnily i jejich cenu na trhu.

Zatímco Rice už za Kladiváře hraje několik let, Souček do Premier League zapadnul až loni v lednu a po přestupu Slavie se z něj stal jeden z nejlepších záložníků anglické ligy. Na úspěších West Hamu má i s obráncem Coufalem lví podíl. Roste pochopitelně jeho popularita na ostrovech, ale i cena. Rice už patří k nejžádanějším záložníkům velmi dlouho.

Sám Rice je s přestupem do Manchesteru či jiného londýnského klubu spojován dlouho, letos ale vystrkovali růžky i případní zájemci o Součka, chvíli se psalo dokonce o zájmu Bayernu Mnichov, Manchesteru United či Barcelony. Ve West Hamu si jeho služeb cení, fanoušci jej milují, je ale jisté, že bude Souček, a vlastně i Rice, Kladivářem i příští sezónu?

Vzhledem k nárůstů jejich tržní ceny trenér týmu David Moyes jejich odchod nevylučuje. "Žádnému klubu nezakazujeme, aby podal nabídku na Součka či Rice. Žádná adekvátní nám ale zatím nepřišla," nechal se slyšet skotský kouč. Naznačil tak to, že by West Ham jen těžko odolal vysoké částce za své dva hvězdné záložníky. Případný zájemce tak bude muset sáhnout hluboko do kapsy.

zdroj: Goal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.