Řepka povzbuzuje Slavii: Výsledky Arsenalu poslední dobou nejsou moc přesvědčivé, je to hratelné

Řepka povzbuzuje Slavii: Výsledky Arsenalu poslední dobou nejsou moc přesvědčivé, je to hratelné

Exsparťan Tomáš Řepka (47) se domnívá, že Slavia bude mít šanci i proti Arsenalu, který je v současné Premier League až na desáté pozici a o víkendu jasně nestačil na Liverpool.

"Nevím, jestli je to měřítko pro nadcházející zápas. Arsenal ani Liverpool tuhle sezonu nepředvádějí nic moc – takže by se v nadsázce dalo říct, že hrál jednooký s beznohým. Ale zdání klame, v poháru to může zase vypadat jinak – jsou to rozhodně rozdílné zápasy," pronesl v interview pro ČT Sport bývalý reprezentant Česka.

Sešívaní před odletem do Londýna podruhé v sezoně remizovali s podprůměrnou Zbrojovkou. "Malinko to možná slávisti můžou v hlavách mít, ale bude to úplně jiný zápas, jiné prostředí. Taky hrajete o něco jiného než v lize. Aspoň já jsem to tak měl, nic z ligy jsem si do pohárů nepřenášel, a myslím, že u těch kluků to bude podobné," pokračoval na stránkách ceskatelevize.cz někdejší stoper West Hamu United či Fiorentiny.

Zatímco Kanonýři nebudou mít v sestavě středního obránce Davida Luize, hostům nepomůže ani Ondřej Kúdela, ani Simon Deli a pravděpodobně ani Ondřej Kolář, který sice v Londýně bude, ale jeho start by byl velkým překvapením. "To je pro trenéra asi největší komplikace v sezoně. Velký zásah do sestavy, zvlášť když by nemohl hrát ani Kolář. Jsou to dvě stěžejní postavy, ale každý je nahraditelný a věřím, že Trpišovský to zase nějak vymyslí," přidal na serveru ceskatelevize.cz Řepka.

Náhradník by podle jeho mínění z Emirates Stadium neměl být rozklepaný. "Kdy jindy? Tady ten kluk nemá co ztratit, není nic lepšího než start proti takhle velkému týmu. To ho může posunout v kariéře dál. Slávisti by měli mít v hlavě to, že si jedou zahrát fotbal a nemají co ztratit. Podle toho by měl zápas i vypadat. Myslím si, že ani její fanoušci a celé to prostředí u nás to nevnímají tak, že Slavia musí za každou cenu postoupit. Měli by do toho jít s čistou hlavou a nebát se," zaznělo z úst internacionála, podle nějž by si nikdo neměl připustit myšlenky na případné semifinále Evropské ligy. "To je pak na každém, jak si to dá do hlavy. Nesmějí se tím nechat svázat, protože to by je mohlo taky zabít."

Protože už si v minulosti tipnul vyřazení Leicesteru City, šance dává českému mistrovi i v nadcházejícím dvojutkání. "Podle jména to vypadá, že to je pro Slavii na Ostrovech do třetice nejtěžší soupeř, ale výsledky Arsenalu poslední dobou nejsou moc přesvědčivé. Je to hratelné, musí se s tím porvat, a když budou mít malinko štěstí, tak se to může povést," zavěštil si na portálu ceskatelevize.cz životní partner Kateřiny Kristelové, jenž je v současnosti zadákem TJ Sokol Červené Janovice.

Houštecký: V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Kolář do brány. Ale uvidíme, s týmem letí

Zdroj: ceskatelevize.cz