UEFA nic rasistického u Kúdely nenašla, přesto mu dala stopku. Kamaru zatím neřešila

UEFA nic rasistického u Kúdely nenašla, přesto mu dala stopku. Kamaru zatím neřešila

V úterý (6. 4. 2021) Slavia obdržela zprávu od inspektora UEFA s návrhem dalších disciplinárních kroků proti hráčům Kúdelovi a Kamarovi. Důvodem je známý incident z odvetného osmifinále EL na půdě skotského mistra Rangers FC. Českému obránci UEFA preventivně pozastavila činnost na jeden pohárový zápas.

„Verbální incident na hřišti mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou nadále zůstává v rovině tvrzení proti tvrzení,“ píše se na slávistických stránkách.

Podle inspektora neexistují průkazné důkazy. „Vzhledem k tomu, že neexistují přesvědčivé důkazy ke stanovení obsahu poznámky pana Kúdely, není podepsaný inspektor schopen potvrdit, nebo vyvrátit popis události panem Kamarou nebo panem Zungou,“ je dále zmíněno na webu slavia.cz.

Věc se bude ještě řešit před Kontrolní, etickou a disciplinární komisí UEFA, která bude posuzovat všechny získané důkazy. Mezitím Ondřej Kúdela dostal stopku na jeden pohárový zápas. Inspektor dále navrhl, aby byl potrestán i Glen Kamara za jeho fyzický útok na českého reprezentačního stopera, ke kterému došlo po utkání.

„S ohledem na probíhající disciplinární řízení UEFA i šetření ze strany místní policie nebudeme k věci poskytovat další vyjádření,“ uvedla v prohlášení Slavie.

Zdroj: slavia.cz