Slzy Vágnera nejsou slabost ani ostuda. Prokázal, jaký je srdcař, jak mu na týmu záleží, hlásí Švancara

Slzy Vágnera nejsou slabost ani ostuda. Prokázal, jaký je srdcař, jak mu na týmu záleží, hlásí Švancara

Petr Švancara (43) pochválil vršovického lídra Fortuna:ligy za nový rekord neporazitelnosti - nepadnout sedmatřicetkrát po sobě je velmi pěkná bilance. Podle bývalého útočníka Slavie to ale mezi běžnými příznivci až tak nerezonuje... 

"Slavia překonala svůj vlastní rekord v neporazitelnosti, po remíze v Brně už ho drží 37 zápasů. Nemyslím si, že to budou fanoušci nějak obsáhle probírat, mají jiná témata. Je to ovšem zápis do kronik. A dokládá nejen kvalitu slávistického týmu, ale především koncentraci, pokoru, jak přistupuje k domácí soutěži. Nemá výkyvy, i po svátcích v evropských pohárech jsou sešívaní schopni přeskočit na českou ligu a nic nepodcenit. Prokazuje se, jak široký má Slavia kádr, proto jsou schopni zvládat tři soutěže najednou a ještě mají spoustu hráčů v reprezentačních výběrech nejen na evropském kontinentu. Za to jim patří obdiv, že českou ligu neodsouvají na odstavnou kolej. Hráči, kteří tento rekord vytvořili, budou na něj hrdi a pamatovat si ho, mezi normálními fandy to však proběhne bez většího zájmu. Řeknou si - pecka a půjdou na jiné téma," pronesl na webu aktualne.cz odchovanec Zbrojovky, který v minulosti oblékal trikoty Slovácka, Opavy, Interu Bratislava, Žižkova, Příbrami i Slavie, v níž působil v letech 2000 - 2002.

To, že se mladičký gólman Matyáš Vágner po vyloučení na půdě "jeho" klubu rozbrečel, nekritizoval a za slabost nebo ostudu to v žádném případě nepovažuje. "V Brně měla Slavia namále, hodně ji ohrozilo vyloučení mladého brankáře Matyáše Vágnera. Osobně jsem zíral, když při odchodu ze hřiště brečel. Vůbec mi to nevadilo, nepovažuju to za slabost, či dokonce ostudu. Prokázal, jaký je srdcař, jak mu na týmu záleží. Ještě jsem v české lize neviděl, že by se někdo po červené kartě rozbrečel. Aspoň si to nevybavuju. Obrovský unikát. Cítil jsem z něj ne naštvanost na rozhodčího nebo na soupeře, měl zlobu jen na sebe. Mrzelo ho, že to ostatním pokazí, že jim cestu za body a možná rekordem dost zkomplikuje. Vidím v něm obrovský potenciál do budoucnosti, je to klubista. Fotbal miluje a to je důležité. Sám jsem to ve Slavii zažil, jak jsou věci kolo klubu hrozně emotivní. A také bych vyzdvihl chování jeho náhradníka Přémy Kováře, jak ho utěšoval," doplnil webem aktualne.cz citovaný glosátor aktuálního dění slyšící na přezdívku "mercedes".

Glosa Honzy Rajnocha: Spartě roste v Krejčím lídr. Tleskám Zbrojovce, Slovácku i odvážným rozhodčím!

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.