Švýcarky jsou papírově silnější, ale nemusíme být ustrašení, máme naději postoupit, burcuje Svitková

Švýcarky jsou papírově silnější, ale nemusíme být ustrašení, máme naději postoupit, burcuje Svitková
OBSAHUJE VIDEO

V neděli sraz v Praze, v pondělí přesun do Chomutova a od té doby příprava na první duel baráže o Euro proti švýcarským reprezentantkám. Toť aktuální program českého národního týmu žen.

Jednou z opor souboru trenéra Karla Rady by měla být čtyřnásobná nejlepší hráčka země Kateřina Svitková, jež dorazila pomoci z west Hamu United, jehož součástí je od loňského léta.

Byť majitelka čtyř českých titulů z let 2015, 2016, 2017 a 2020 neodehrála ani zdaleka vše, v poslední době už se jí na ostrovech daří. "Byla jsem nejdříve zraněná, pak se vystřídali trenéři a hned jsem jim nepadla do oka. Musela jsem se hodně snažit, abych je přesvědčila, že na to mám. Teď už mi důvěru dávají a myslím, že ji splácím a konečně to začíná v lize klapat. Jelikož hraju v klubu halfbeka, mám tak jednu střelu na zápas a spíše opravdu bráním než útočím. Střel na reprezentaci tedy mám schovaných dost a doufám že to teď půjde," pronesla v interview pro oficiální stránky FAČR exslávistka, která k tomuto datu nasázela za áčko české repre 13 mezinárodních branek.

Švýcarsko, se kterým se Dubcová a splol. utkají v pátek a v úterý, je nejsilnější možný soupeř. "Samozřejmě je to nejtěžší soupeř, kterého jsme dostaly. Trochu jsem byla zklamaná, ale na druhou stranu je to výzva a pokud chceme hrát na EURO, kde jsou přesně takové týmy, tak musíme takového soupeře porazit. Jsou papírově silnější, ale nic není předem rozhodnuto a nemusíme být ustrašení. Máme skvělý tým a skvělou partu, máme tedy i naději postoupit. Mohl by na ně platit vysoký presink, kde by se ukázaly slabiny. Ukazuje to i Slavia v Evropské lize. Bude to soubojový tým, budeme muset být důraznější, sbírat odražené míče a nebát se hrát jedna na jednu a vystřelit. Prostě klasický fotbal," doplnil na webu fotbal.cz pětadvacetiletá reprezentantka, jež si v této sezoně ženské Premier League připsala tři góly a jednu trefu zaznamenala ve WSL Cupu.

Baráž o postup na ME 2022:

09.04. 16:00 Česká republika – Švýcarsko (Chomutov)
13.04. 20:00 Švýcarsko - Česká republika (Stockhorn Arena, Thun)

Obě utkání baráže o postup na ME 2022 můžete sledovat živě na ČT sport.

Glosa Honzy Rajnocha: Z nároďáku mám skvělý pocit, Lvíčata mě ale zklamala

Zdroj: zeny.fotbal.cz