Kamarův právník: Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie

Kamarův právník: Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie

Podle vyšetřujícího inspektora UEFA neexistuje žádný důkaz o rasistickém chování Ondřeje Kúdely vůči Glenu Kamarovi. I tak s ním ale etická a disciplinární komise tento týden zahájila řízení.

Ostřílenému slávistickému stoperovi byl zatím uložen jednozápasový trest, který se týká nejbližšího čtvrtfinále EL s Arsenalem (sešívaný stoper na ostrovy stejně kvůli reprezentačnímu zranění neodletěl).

Inspektor ve službách UEFA pak navrhl trest pro finského středopolaře za pozápasové napadení obránce v útrobách Ibrox Stadium, kterému přihlíželo několik lidí.

Aamer Anwar, právní zástupce hráče Glasgow Rangers, je dosavadním vývojem případu pobouřen. "UEFA provedla úvodní vyšetřování a provizorní jednozápasový trest pro Kúdelu udělá jen velmi málo pro důvěru v UEFA, že to myslí s vymýcením rasismu ve fotbale vážně. Musí naopak spustit robustní akci. Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie," kroutil hlavou právník, jehož slova publikoval web sport.cz.

"Kúdela nesmí nastoupit v Evropské lize na hřišti Arsenalu, což také znamená, že skotská policie ho nebude moci ve čtvrtek vyslechnout. Chápu to tak, že skotská policie má dostatek důkazů, aby mohla proti Kúdelovi vznést obvinění, aniž by s ním musela mluvit," zaznělo z jeho úst. Trest je podle něj kvůli Kúdelově absenci ze zdravotních důvodů pouze symbolický. "Takový trest vyvolává jen málo důvěry u hráčů tmavé pleti, kteří musí čelit tak odporným útokům. Zdrcující důkazy proti Kúdelovi musí UEFA donutit k okamžité akci a tvrdému trestu za kriminální čin, z něhož je obviněn," přidal sportem.cz citovaný Anwar.

UEFA nic rasistického u Kúdely nenašla, přesto mu dala stopku. Kamaru zatím neřešila

Zdroj: sport.cz