Mihálik: Od prvního kola jsme odhodlaní MOL Cup vyhrát. Jedeme naplno a chceme nad hlavu zvednout trofej

Mihálik: Od prvního kola jsme odhodlaní MOL Cup vyhrát. Jedeme naplno a chceme nad hlavu zvednout trofej

Plzeň se na postup do semifinále domácího poháru nadřela o něco více než Sparta proti Jablonci. Viktoria totiž udolala Liberec až trefou střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty, který navíc skóroval po obřím nedorozumění hostující obrany.

Jak vše viděl slovenský odborník na západočeské lavičce Adrian Guľa? "Šlo o zápas dvou kvalitních týmů, které ukázaly rozdílné herní styly. My hráli naším způsobem hry, soupeř zvolil to, v čem je nejsilnější – fyzicky silnou defenzivu a kontry. Je velmi důležité, že po dobrém vstupu do zápasu, kdy jsme Liberec ale bohužel neotevřeli, jsme zachytávali jejich snahy o protiútoky. Kluci vyčkali na gól, který jsme vstřelili díky trpělivosti. Cíl je splněný," těšilo bývalého kouče Žiliny či slovenské jednadvacítky.

Plzeň toužila po skalpu Slovanu i z toho důvodu, že s ním již dvakrát prohrála v lize. "Naší největší motivací bylo porazit soupeře, který chtěl také postoupit. Ale samozřejmě tomu trošku přidalo třeba i to, že nás Liberec porazil dvakrát v lize. Je to pro nás velmi cenné vítězství,“ pokračoval na webu fcviktoria.cz Guľa, jehož soubor se nevyhnul nedostatkům. "Nebylo to od nás někdy tak rychlé, což byla výhoda pro fyzicky dobře disponovaného soupeře. Ale je podstatné, že mužstvo neztratilo hlavu, nepouštělo soupeře do brejků ani do standardek a šlo si za tím, abychom zápas rozhodli," přidal renomovaný trenér.

Hlavní hrdina Ondřej "Pišta" Mihálik přiznal, že na gól čekal hodně dlouho. "Ten gól byl strašně vydřený, ale jsem za něj rád. Hlavně, že jsem pomohl týmu k jasnému cíli, což byl postup. Bylo to hodně o trpělivosti. Liberec na nás nastoupil důraznou a poctivou hrou zezadu, čekal na rychlé protiútoky. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale centry často sbírali stopeři soupeře. Trpělivost byla hodně důležitá. Od prvního kola jsme odhodlaní MOL Cup vyhrát. Jedeme naplno a chceme tady nad hlavu zvednout trofej," zakončil čtyřiadvacetiletý forvard, jenž odehrál v tomto ročníku Fortuna:ligy pouhých 293 minut čistého času bez gólového vyústění a v MOL Cupu je na 178 minutách.

Plzeň spasil Mihálik, Sparta nasázela Jablonci čtyři branky, Boleslav vyřadil výhradně Moulis

Zdroj: fcviktoria.cz