Je to pro mě čest a zodpovědnost vůči týmu i klubu. Byl to takový klukovský sen, přiznává nový kapitán Sklářů

Je to pro mě čest a zodpovědnost vůči týmu i klubu. Byl to takový klukovský sen, přiznává nový kapitán Sklářů

Skláří ze Stínadel se potřebovali po debaklu na Letné chytit a proti Mladé Boleslavi se jim to povedlo, s tím, že si po těsné výhře zajistili účast v semifinále domácího poháru.

"Druhý den jsme si to vyříkali, strávili jsme dlouhý čas na videu, trenér nám ukázal chyby, přišlo k nám promluvit i vedení. Byli za námi ředitel Rudolf Řepka i sportovní ředitel Štěpán Vachoušek, oba měli řeč, ale bylo to spíše motivační, což bylo super. Doufám, že nás to nakoplo a výkony jako na Spartě se nebudou opakovat. Pak jsme si řekli, že už to stejně nezměníme a musíme hrát úplně jinak," ozřejmil v interview čerstvý třicátník Pavel Moulis.

"Před zápasem jsem si to takhle přál, že bych dal gól a postoupili jsme. Dal jsem dva a jsme v semifinále, takže se mi to vyplnilo, jsem za to moc rád," zářil kolega Kučery, Čtvrtečky, Žitného a spol.

Ten nastoupil poprvé od začátku v soutěžním duelu jakožto kapitán Teplic. "Bylo to poprvé v pořádném zápase, moc si toho vážím a je to pro mě čest. Byl to takový klukovský sen. Je to zodpovědnost vůči týmu i klubu. Proslov ale nebyl, takový nejsem. Všichni jsme si říkali, že musíme po té Spartě máknout, tam nám to vůbec nevyšlo. Odmakali jsme to na stoprocent a byl to úplně jiný zápas," pokračoval na fkteplice.cz svěřenec Radima Kučery.

Co říká tomu, že žlutomodří mají stále šanci na proniknutí do evropských pohárů? K zisku MOL Cupu už chybí jen dva vítězné duely. "Sice nás teď dělí jen dva zápasy o výhry, ale je tam úplně největší špička, Sparta i Plzeň, Slavie bude chtít taky postoupit. Už není koho si vybírat, ale může se stát cokoliv, je to jen na jeden zápas. Můžeme ještě tu sezónu tímhle vylepšit, ale priorita je se zachránit v lize," ubezpečil severočeské fanoušky bývalý hráč Jablonce, Příbrami či Sigmy Olomouc, jehož vyjádření nabídl web fkteplice.cz.

Dominanci Slavie chceme přerušit, ale nebude to hned, říká Vrba. Hložka nejprve chválil a pak mu vynadal...

Zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.