To, jak se k tomu Slavia postavila, je smutné, tvrdí ve svém prvním vyjádření od incidentu Kamara

To, jak se k tomu Slavia postavila, je smutné, tvrdí ve svém prvním vyjádření od incidentu Kamara

K neutichající a stále vyšetřované kauze Ondřej Kúdela vs. Glen Kamara už se vyjádřila celá řada lidí včetně Jaroslava Tvrdíka, Jindřicha Trpišovského, Stevena Gerrarda či Aamera Anwara, což je právní zástupce finského reprezentanta.

Tento týden pak o údajné rasistické urážce poprvé promluvil i sám záložník z Ibrox Stadium, s tím, že se tak stalo pro televizní kanál ITV.

"V tu chvíli mi proběhla hlavou řada emocí. Cítil jsem se naštvaný a ponížený. Cítil jsem se jako malý kluk a hnaly se mi slzy do očí," vyprávěl webem aktualne.cz citovaný spoluhráč Jermaina Defoea.

"Kdybych mohl vrátit čas, určitě bych odešel ze hřiště. Náš trenér mi říkal, že mě vystřídá, ale já nechtěl od nikoho nic slyšet," pokračoval čerstvě korunovaný mistr skotské Premiership.

Od druhého osmifinálového klání v Glasgow je navíc dle svých slov na sociálních sítích častým terčem rasistických urážek od lidí, kteří se vydávají za fanoušky sešívaného "S"...

"Viděl jsem jejich fanoušky, jak reagovali. Dostávám urážky na Instagramu každý den. Nejsem člověk, který by se tím nějak nechal ovlivnit, takže jsem v pohodě. Ale to, jak se k tomu slávistický tým postavil, je smutné," zakončil Kamara, jehož slova nabídly stránky aktualne.cz.

Disciplinární komise UEFA v současnosti vyšetřuje i samotného středopolaře, který podle několika svědků Kúdelu v útrobách stadionu bez varování napadl. O dotyčném incidentu už však rodák z Tampere, jenž působil svého času v mládežnických strukturách Arsenalu, vůbec nehovořil.

P.S.: Ostrovní ITV, kterou jen na Twitteru sleduje 2,4 milionu lidí, mimochodem pokračuje v nastoleném trendu komolení jmen a českého reprezentanta nazvalo Olegem.

 Zdroj: aktualne.cz