Má si Real nechat zajít chuť? Pochettino počítá s Mbappém i pro další roky, záležet nejspíš bude na hráči

Má si Real nechat zajít chuť? Pochettino počítá s Mbappém i pro další roky, záležet nejspíš bude na hráči

Kylian Mbappé dal v týdnu Bayernu Mnichov dva góly a po hattricku na Camp Nou o sobě dal opět vědět. Zároveň se ale v souvislosti s jeho úspěchem opět začlo hovořit o jeho případném letním odchodu z francouzského hlavního města.

Mistr světa z roku 2018 a loňský finalista Ligy mistrů už ve dvaadvaceti letech vyhrál několik francouzských titulů a zcela bez pochyby je společně s Neymarem hlavním tahounem Paříže, z hlediska střelců je za poslední sezóny vůbec nejúspěšnější. Do hlavního města přišel v roce 2017 z Monaka, se kterým získal titul a dostal se až do semifinále Ligy mistrů.

Po čtyřech letech by ale Paříž mohl opustit. Sám Mbappé tehdy přiznal, že tento tým bere spíš jako přestupní stanici na pár let. Zároveň se nikdy netajil tím, že má blízko k Realu Madrid, oblíbeným hráčem v dětství byl Cristiano Ronaldo (i když už dnes hraje za Juventus) a logické by bylo i spojení s jedním z nejlepších Francouzů všech dob Zinedinem Zidanem.

A i sám trenér Realu se netajil tím, že by Mbappého na San Bernabeu uvítal s plnou náručí. Optimisticky pro fanoušky Realu by se dalo říct, že otázka nezní, zda bude hrát Mbappé za Real Madrid, ale spíše kdy. Paris Saint-Germain ale dělá vše pro to, aby to bylo co nejpozději. A double na hřišti Bayernu Mnichov byl záminkou, aby s ním začala jednat o vylepšené smlouvě, která by jej v klubu měla udržet déle.

Mbappému smlouva vyprší už v létě 2022 a je možné, že pokud ji neprodlouží, tak do Madridu za rok odejde zadarmo. A to by jeho současný zaměstnavatel moc rád nebyl. "Mohu potvrdit, že náš klub jedná s Mbappém o prodloužení smlouvy," nechal se slyšet po klání v Mnichově Mauricio Pochettino, který tým převzal v lednu. Finální slovo bude mít ale sám hráč...

zdroj: Goal

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.