Vydra se prosadil proti Newcastlu, West Ham uhájil svou půdu před Leicesterem, tři body získal i West Brom

Výhra Wolverhamptonu nad Fulhamem rozehrála v pátek večer jednatřicáté kolo Premier League. Lídr soutěže Manchester City v sobotu podlehl Leeds United. Liverpool zvládl duel s Aston Villou. Chelsea porazila Crystal Palace. West Brom vyhrál nad Southamptonem a stále má teoretickou šanci na záchranu.

Po minutě ticha věnované zesnulému princi Filipovi šly v Londýně v pátek večer do akce dva týmy nacházející se ve velmi špatné formě. Výrazně na tom je ale Fulham, který je narozdíl od Wolverhamptonu namočený do sestupových vod. Špatné formě týmů odpovídal i průběh zápasu, který spěl k výsledku 0:0, ten ale v nastavení zlomil Adama Traoré a zajistil tak Vlkům cenné tři body!

Manchester City se nachází ve skvělé formě a v týdnu porazil Dortmund v Lize mistrů, doma proti Leeds v Premier League mu ale utkání vůbec nevyšlo. Hosty poslal v prvním poločase do vedení Dallas a Leeds jej udrželi do 76. minuty i přesto, že dohrávali v deseti po červené kartě Coopera před pauzou. Pak za Citizens ovšem srovnal Fernan Torres a utkání spělo k remíze. Jenže Leeds šokovalo Citizens i podruhé, Dallas vstřelil v nastavení svůj druhý gól v zápase a zajistil nováčkovi Premier League senzační vítězství na hřišti favorita!

Obhájce titulu Liverpool zažil špatný závěr prvního poločasu s Aston Villou, kdy inkasoval a následně mu videorozhodčí neuznal branku. Reds ovšem i přesto zápas dokázali otočit, v 57. minutě vyrovnal Salah a když už to vypadalo, že Aston Villa urve na Anfieldu alespoň jeden bod, v nastavení udeřil bek Trent Alexander-Arnold. Liverpool porazil Aston Villu 2:1.

Chelsea po ostudné prohře s WBA před týdnem porazila v týdnu v Lize mistrů Porto a tři body si připsala i v Premier League, kdy zvítězila na hřišti Crystal Palace. Pohodlné vítězství řídil dvěma brankami americký reprezentant Christian Pulišič, trefil se ale i obránce Kurt Zouma a německý talent Kai Havertz. Za Crystal Palace se trefil Benteke, s prohrou 1:4 však nic neudělal ani on.

Český reprezentant Matěj Vydra se střelecky prosadil v utkání proti Newcastlu a v osmnácté minutě poslal svůj tým do vedení. Po změně stran však hosté nepříznivý stav otočili zásluhou Murphyho a Saint-Maximina a nakonec Burnley porazili 2:1.

Londýnský West Ham dál živí naději na účast v Lize mistrů, neboť v nedělním duelu uhájil domácí půdu před Leicesterem. V první půli poslal domácí do vedení dvěma trefami Lingard a na jedné brance se asistencí podílel český legionář Coufal. Také Souček byl vidět, když po změně stran pomohl Bowenovi zvýšit na 3:0. Hosté ale také dokázali vystrčit růžky, když si dva přesné zásahy připsal Iheanacho.

Manchester United začal proti Tottenhamu aktivně a mohl se dostat i do vedení, ale branka Cavaniho nebyla pro faul uznána. Na druhé straně o pět minut později úřadoval Son, který londýnský klub poslal do vedení. Rudí ďáblové se ale po změně stran zmohli na odpor a po trefách Freda, Cavaniho a Greenwooda slavili nakonec výhru 3:1.

West Brom šel do vedení ve 32. minutě když Pereira poslal střelu ze značky pokutového kopu zkušeně po zemi doprostřed soupeřovy svatyně. O tří minuty později Matt Philipps prokázal dobrou orientaci v pokutovém území a díky skvostné přihrávce posílá míč pod břevno. V 69. minutě Robinson upravil na 3:0, jenž čerpal ze skvělé přihrávky od Yokusla.