Jak v létě bude Solskjaer řešit post brankáře? De Gea by mohl odejít na hostování

Jak v létě bude Solskjaer řešit post brankáře? De Gea by mohl odejít na hostování

Už několik let je David de Gea stálou jedničkou Manchesteru United a bylo tomu tak pod trenéry Fergusonem, Moyesem, Giggsem, van Gaalem, Mourinhem i Solskjaerem. V posledních měsících už ale španělský gólman tak spolehlivý není a hovoří se, že by mohl z Old Trafford odejít.

Už v této sezóně se de Gea v bráně Manchesteru United střídá s mladým Angličanem Deanem Hendersonem a vzhledem k věku se v budoucnosti počítá spíše s ním. Třicetiletý de Gea je ale zcela určitě legendou klubu, pár let zpátky se nejspíše jednalo o nejlepšího brankáře v anglické lize a od Rudých ďáblů by možná nebylo úplně zodpovědné se jej v létě zbavit.

Ve fotbale ale naštěstí existuje i varianta mezitím - hostování. Podle britských médií by mohl David de Gea strávit příští sezónu na hostování v jiném klubu s tím, že by se po jednom roce na Old Trafford mohl vrátit. Během této sezóny by Solskjaer otestoval, jak se s rolí jedničky popere Henderson a zároveň by z povzdálí sledoval, jak je na tom co se týče formy de Gea.

Podle všeho se jedná o velmi pravděpodobnou variantu. V této sezóně totiž častěji nastupuje Henderson a ukazuje, že se mu v souboji o pozici jedničky United daří lépe. 

zdroj: Sportskeeda

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.