Pod tlakem nejsme, je to naše povinnost být v Evropě, přesvědčuje Arteta o odhodlání Arsenalu

Pod tlakem nejsme, je to naše povinnost být v Evropě, přesvědčuje Arteta o odhodlání Arsenalu

Na Emirates Stadium nezažívají poslední dobou šťastné roky. Ještě nedávno bylo nemyslitelné, že by Arsenal nefiguroval ve skupinové fázi Ligy mistrů, nyní dokonce hrozí, že se nepodívají do pohárové Evropy vůbec. Poslední možnou cestou do Evropské ligy je tuto soutěž vyhrát, ale v cestě stojí Slavia, která je taktéž lačná po postupu do semifinále.

Londýnský gigant se výsledkově trápí a kritici jej tepou za nevýrazné výkony. Aktuálně až jedenáctý tým v tabulce ostrovní Premier League není tím starým gigantem, který bojoval o přední příčky. Poslední cestička do pohárové Evropy v příští sezóně však není jistotou, neboť úvodní čtvrtfinále nerozehráli Gunners příliš šťastně a s českým soupeřem remizovali 1:1.

Na domácí půdě Emirates Stadium měli více šancí, ale v koncovce se trápili. V odvetě je to stále otevřené, ale v Anglii asi nikdo nečekal, že by Arsenal mohl s pražským soupeřem vypadnout. Média a fanoušci dostávají klub pod tlak, ale kouč Mikel Arteta si jej nepřipouští a hovoří spíše o nutnosti být v pohárové Evropě.

„Pod tlakem nejsme, je to naše povinnost být v Evropě. Klub, který reprezentujeme, má vysoké požadavky. A tohle je minimální cíl, který musíme splnit, protože tohle se od nás chce,“ nechal se slyšet španělský kouč, který sbíral zkušenosti v roli asistenta v Manchesteru City pod Pepem Guardiolou.

Zdroj: tribalfootball.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.