Moulis nechce být skeptik, ale kolegy varuje: Pokračovat takhle prachbídně, nemusíme dopadnout dobře

Moulis nechce být skeptik, ale kolegy varuje: Pokračovat takhle prachbídně, nemusíme dopadnout dobře

I když mají Skláři v kádru ostřílená jména jako Grigar, Mazuch, Ljevakovič, Mareček, Kučera, Vukadinovič, Mareš nebo Řezníček, v tabulce jsou před výjezdem na hanácký Andrův stadion až patnácté a ve zbytku soutěže by mohli mít záchranářské potíže.

Podle všeho Teplicím příliš nepomáhá ani špatný terén na domácích Stínadlech. "Hřiště je hodně tragické, takové není ani na plácku za barákem. Fakt bída. Chcete hrát, místo toho se musíte soustředit na každý balon. Nevíte totiž, kam vám skočí. Než ho zpracujete, soupeř je u vás. Ale nemůžeme se vymlouvat, musíme makat a bodovat. Jiná cesta zkrátka není. Každopádně, trávník nám moc nepomáhá," zaznělo z úst třicetiletého středopolaře Pavla Moulise, jenž v této ligové sezoně vynechal pouze jeden duel.

Čerstvý kapitán žlutomodrého souboru je na jaře se čtyřmi trefami nejlepším střelcem Teplic. "Každý vnímá individuální statistiky. Pokud máte dobrá čísla, hraje se vám pochopitelně lépe, jste sebevědomější. Cítím se dobře. Ale sám se teď musím pokárat, proti Boleslavi mi to moc nevyšlo. Nebyl jsem pro soupeře nebezpečný. Navíc od 70. minuty jsem byl zavařený. Nevím ani proč. Ale ano, asi jde o moji nejlepší půlsezonu. Momentálně je ale pro mě zásadní, abychom se zachránili, než nějaká moje čísla," přidal na gol.cz zkušený záložník s minulostí v Ústí, Jablonci i Sigmě.

Jeho tým obdržel již 56 branek, což je nejvíce z celé soutěže. Tolik gólů neinkasovaly ani hůře postavené týmy Opavy a Příbrami. "Defenzíva je o celém týmu. Když se ohlédnu dozadu, dostáváme spoustu laciných branek, soupeřům je kolikrát darujeme. Něco takového nám soupeři nedovolí. Například hlavičkovat do prázdné brány ze dvou kroků," pokračoval v interview pro Gól Moulis.

Severočeši se přitom po příchodu nového stratéga Radima Kučery v závěru roku 2020 zvedli. Na jaře už je to ovšem opět hlavně bída. "V prosinci jsme udělali deset bodů ze čtyř zápasů. Potom byla zimní pauza, první jarní kola se nám nepovedla, úplně jsme vypadli z rytmu. V lize jsme vyhráli na jaře jediné utkání, což je prachbídné. Jestli v tom budeme pokračovat, nemusíme dopadnout dobře. Nechci být skeptik, ale body prostě musíme začít sbírat," burcoval spoluhráče Moulis, jehož vyjádření nabídl magazín Gól.

Mandous: Vychytaných nul mohlo být daleko více, nabídka z Plzně by byla velkým lákadlem

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.