Největší útočná zklamání této ligové sezony? Známých střelců, kteří se nemůžou chytit, je víc...

Největší útočná zklamání této ligové sezony? Známých střelců, kteří se nemůžou chytit, je víc...

Byť může hrát útočník jakkoliv dobře a může se za zápas dostat do deseti patnácti šancí, jediné, co se na konci dne počítá, jsou čísla, neboli góly, případně asistence.

Právě probíhající sezona Fortuna:ligy přináší i pár příběhů, od jejichž aktérů, kteří v rámci domácích kolbišť rozhodně nejsou neznámými firmami, se možná před startem ročníku 2020/2021 čekalo o chlup víc.

Redakce eFotbal.cz si všimla například trápení dvaatřicetiletého forvarda v teplických službách Jakuba Řezníčka, jenž v lize naposledy skóroval ještě v srpnu loňského roku a na další přesný zásah už proto čeká pořádně dlouho. Jedna trefa z 18 vystoupení je na bývalého hráče Sparty i Plzně s minulostí v Lokerenu opravdu málo a Řezníčka jednoznačně zastiňuje i o dva roky starší Jakub Mareš.

Úplně v pohodě není ani kandidát na reprezentační trikot Zdeněk Ondrášek, jenž sice dorazil do Plzně až v září, kdy už soutěž běžela, nicméně od té doby naskočil už do jednadvaceti duelů. I tak jsou ale celkové čtyři branky a jen jeden gól v kalendářním roce 2021 spíše zklamáním a o střelecké pohodě, jaká zdobí o tři roky mladšího Jeana Davida Beauguela, si zatím může nechat někdejší gólostroj Dallasu jen zdát.

Nejmladším mužem tohoto mini seznamu je jednadvacetiletý Václav Drchal, který patří Spartě, ale na tuto sezonu je zapůjčen v Mladé Boleslavi. Za tým z města automobilů se však prosadil pouze jednou - v listopadu loňského roku - a od té doby na vylepšení osobních statistik čeká. Pod Karlem Jarolímem navíc plní úlohu žolíka, protože od začátku šel do hry jen čtyřikrát a zbylých 14 startů zaznamenal jako náhradník. Vzhledem k tomu, že byl blonďatý útočník považován za velký talent strahovské akademie, to žádná velká hitparáda není a kdo ví, zda ho nebude čekat další hostování jinde...

Největší ofenzivní zklamáni dosavadní ligové sezony:

Jakub Řezníček, 32 let, FK Teplice
Zdeněk Ondrášek, 32 let, FC Viktoria Plzeň
Václav Drchal, 21 let, FK Mladá Boleslav

Glosa Honzy Rajnocha: Slavia potvrdila dominanci, Sparta nemohla mávnout kouzelným proutkem, Brno ještě žije

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.