Tři venkovní duely bez gólu v řadě? Vrba zažívá první složitější situaci: Je to špatně a nemám na to co říct

Tři venkovní duely bez gólu v řadě? Vrba zažívá první složitější situaci: Je to špatně a nemám na to co říct
OBSAHUJE OHLASY

Když Pavel Vrba zahájil svou letenskou misi, táhl poměrně dlouhou šňůru bez porážky. V posledních dnech už to však neplatí a sedmapadesátiletý odborník musel na jablonecké Střelnici strávit druhý neúspěch v řadě.

Bylo to zasloužené? "Myslím si, že Jablonec pro vítězství udělal víc než my a v poslední minutě rozhodl o zápase. Je pravda, že Jablonec měl také víc šancí," přednesl na oficiálních stránkách rodák z Přerova.

Výkon byl ještě horší než v prohraném derby. "Nedokážu si ho vysvětlit. Výkon byl špatný. Hřiště bylo složitější, než jsme zvyklí v jiných zápasech. Já se ale nechci vymlouvat na hřiště. Jablonec byl důraznější, přímočařejší, agresivnější, a proto zaslouženě vyhrál," doplnil na sparta.cz šéf Hložka, Karabce, Dočkala a spol.

Bylo vhodné vsadit vzhledem k terénu a počasí na rychlonohé techniky typu Ladislava Krejčího staršího či Karlssona? "Myslím, že Sparta má mužstvo založeno na kreativních hráčích. Je jedno, jestli hraje Plavšić nebo Karlsson. Chtěl jsem mužstvo protočit, protože křídelní hráči měli kratší pauzu. Nastoupil Láďa Krejčí a myslím si, že typologie hráčů je podobná," zaznělo z úst explzeňského kouče s minulostí v ruské i bulharské nejvyšší soutěži.

Co říká na bilanci, že Sparta už neskórovala ve třech venkovních utkáních za sebou? "Samozřejmě je to špatně a nemám na to co říct," zakončil na webu sparta.cz někdejší trenér českého národního mužstva, který řeší první složitou situaci svého nového angažmá. "Teď je to první složitější situace. Je mnohem složitější, než byla. Mužstva okolo nás získávají body a Jablonec nás přeskočil. Z tohoto pohledu to není dobré."

Krmenčík do Sparty? V létě to jistě bude velké téma, říká legendární Siegl

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.