Hráči a realizační tým v předchozích letech trpěli, prozradil Guardiola, jehož tým má šanci na 4 trofeje

Hráči a realizační tým v předchozích letech trpěli, prozradil Guardiola, jehož tým má šanci na 4 trofeje
OBSAHUJE OHLASY

Movitý Manchester City se podruhé v historii dostal do semifinále Ligy mistrů, které hrál naposledy v soutěžním ročníku 2015/2016.

Poté, co Citizens třikrát za sebou ztroskotali ve čtvrtfinálové fázi (s Lyonem, Tottenhamem i Liverpoolem), se jim konečně podařilo dotyčné brány prolomit.

"Je to úžasné. Je to teprve podruhé, co jsme v semifinále. To není zrovna moc v rámci klubové historie, ale začínáme ji budovat," uvedl po vyřazení Borussie Dortmund Josep Guardiola.

Podle jeho slov hrál jeho tým skvěle a proti PSG se v tom bude snažit pokračovat. "Podruhé v historii jsme mezi skutečnou evropskou elitou. O Paříži teď přemýšlet nechci, chci oslavovat. Nevím, jaké si dám víno, ale nějaké určitě," vyprávěl po postupu renomovaný španělský manažer, jehož slova nabídly stránky ČT Sport.

Sám moc dobře ví, jak náročnou soutěží Champions League je. "Konkurence v Lize mistrů je obrovská. Pracujete v ní deset měsíců a sem tam jste souzeni za jeden zápas. Když jste vyřazeni, je sezona hodnocena jako neúspěšná. To není fér. Hráči a realizační tým v předchozích letech trpěli, i proto je z psychologického hlediska místenka v semifinále důležitá. A když už jsme v něm, chceme samozřejmě víc," burcoval modrou stranu Manchesteru někdejší šéf Barcelony i Bayernu, jehož názor publikoval web ceskatelevize.cz.

Pozvolna doznívající sezona 2020/2021 je zatím pro jeho soubor velmi dobrá. De Bruyne a spol. jsou pořád ve hře hned o čtyři trofeje, což je na Starém kontinentu unikát...

"Od titulu v Premier League nás dělí tří vítězství, jsme v semifinále Champions League, v semifinále FA Cupu a také ve finále Carabao Cupu. Je neuvěřitelné, co se nám zatím podařilo. Nebudu ale mluvit o tom, že chceme vyhrát všechno. Jediné, na co se teď soustředíme, je další zápas," uzavřel na ČT Sport padesátiletý odborník, jenž už se pohybuje v trenérském světě čtrnáctým rokem.

Podcast: Havertz je hvězda, West Ham kolabuje. Přestoupí Kane do Manchesteru?

Zdroj: ceskatelevize.cz