Ze snu se stal výprask. Slávisté jasně padli s Arsenal. Dál jdou Řím, United a Villarreal

Sen se rozplynul a to dost trpkým způsobem. Nabuzená Slavia jasně podlehla produktivnímu Arsenalu. Ten doprovodí AS Řím, United a Villarreal, kteří splnili roli favoritů.

Fotbalový národ netrpělivě čekal na konfrontaci domácí Slavie s hostujícím Arsenalem. Slavia oproti prvnímu zápasu přistoupila k několika změnám v základní sestavě. Na hrot útoku se postavil Jan Kuchta, do základní sestavy se vrátil v dobré formě hrající Petr Ševčík a na stoperu zůstává hrdina minulého zápasu, Tomáš Holeš.

Sen o vyrovnání historického úspěchu se ovšem rozplynul dřív, než si si fanoušci Slavie vysnili. Ve 14.minutě ještě zachránil domácí rozhodčí v offisovém posouzení branky Smithe-Rowe. Ten si však chuť spravil o minutu později, kdy připravil branku pro Pepeho. O minutu později bylo ještě hůř, kdy odpískán penaltový zákrok Hromadovi, následně se mohl radovat Lacazette. Za další tři minuty se pak prosadil ještě Saka a s přestupovým snem byl ještě do poločasu ámen.

Do druhé poločasu Trpišovský nasadil i mladíčka Višínského, Lingra, Masopusta a Oscara. O osudu zápasu ovšem bylo dávno rozhodnuto. Vzruch do nuzného druhého poločasu vnesla, až sedesátá minuta, kdy si penaltu nárokoval Lacazette, kterého ve vápně falouval Holeš. Pro Slavii naštěstí bez zásahu rozhodčích. Stvrzenku na postup Arsenalu dal v 77. minutě Lacazette, který využil podklouznutí mladíčka Zimy. Potupného bůra mohl štice Evropské lize naložit Martinelli, který technicky obstřeloval Koláře. Závěrečný match Slavie skončil fiaskem, celkově za své vystoupení zaslouží potlesk a uznání.

Pokud jde o zbývající tři utkání, Manchester United potvrdil výsledek z prvního zápasu a na domácím stadionu porazil Granadu. Ráz zápasu určil již v 6. minutě Cavani, kterého nešťastně v závěru následoval vlastňákem hostující Vallejo. Španělský fotbal si ovšem spravil chuť proti Dinamo Záhřeb, kdy využil silnou sekvenci mezi 30. a 40. minutou, kdy se prosadil Alcácer a Moreno. Outsider stihl korigovat Oršič. Ajax může litovat spalovaní šancí v prvním zápase, kdy pálil šanci za šancí. AS Řím se, ale o postup musel pořádně strachovat. Ajax totiž poslal do vedení Brobbey, Amsterdamské naděje smetl v 72.minutě Džeko.

Odveta čtvrtfinále Evropské ligy:

SK Slavia Praha - Arsenal FC 0:4 (0:3)

Branky: 18. Pépé, 21. A. Lacazette, 24. Saka, 77. A. Lacazette. ŽK: Hromada, Olayinka - Martinelli. Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun – Kardeşler.

Slavia: O. Kolář – Bah (46. Višinský), Holeš, Zima, Bořil (C) (46. Oscar) – Hromada (46. Masopust) – Ševčík, Stanciu (46. Lingr), Provod, Olayinka – Kuchta (71. Tecl).

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Marí – Smith-Rowe (67. Alnaní), D. Ceballos, Partey (79. Soares), Xhaka, Saka (79. Martinelli) – Pépé (88. Balogun), A. Lacazette (C) (79. Nketiah).

Ostatní výsledky EL:

Manchester United - Granada 2:0 (6. Cavani, 90. Vallejo vl.), první zápas 2:0, postupuje Manchester United

Villarreal - Dinamo Záhřeb 2:1 (36. Alcácer, 43. Moreno - 74. Oršič), první zápas 1:0, postupuje Villarreal,

AS Řím - Ajax 1:1 (72. Džeko - 49. Brobbey), první zápas 2:1, postupuje AS Řím.