Mám ke Zbrojovce srdeční vztah. Strašně nerad bych byl podepsaný pod sestupem, přiznává Pernica

Mám ke Zbrojovce srdeční vztah. Strašně nerad bych byl podepsaný pod sestupem, přiznává Pernica

Ostřílený střední obránce Luděk Pernica přišel před pár měsíci z Plzně do Brna zejména z toho důvodu, aby Zbrojovce pomohl zachovat její křehký prvoligový status.

Výsledky, bodový zisk a postavení v tabulce mu ale v žádném případě radost nedělají. "Jsem strašně nespokojený. Věřil jsem, že navážeme na předchozí výhru v Českých Budějovicích. Nestalo se tak, byť jsme byli herně opticky lepší než soupeř. Jenže jsme si nechali dát těsně před pauzou gól ze standardky, což se nám nesmí stávat. A když jsme ve druhém poločase konečně vyrovnali a Pardubičtí nevěděli, kam dřív skočit, nepohlídali jsme si jejich brejk," krčil rameny kmenový zadák Viktorie, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Neúspěchy na domácím kolbišti ho slušně řečeno štvou. "Co jsem se vrátil, uhráli jsme na našem stadionu jen dva kříže se Zlínem a se Slavií. Hrozně moc jsem věřil, že to s Pardubicemi konečně zlomíme. Jenže po utkání jsme se v kabině zase po sobě jen bezmocně koukali," přidal zklamaný svěřenec trenéra Richarda Dostálka, který o nelichotivém postavení Brna promluvil na stránkách sport.cz.

Boj o udržení prožívá hodně i z toho důvodu, že je odchovancem. "Mám ke klubu srdeční vztah. Strašně nerad bych byl podepsaný pod sestupem," zaznělo z úst zkušeného zadáka, který nyní celou kabinu burcuje na nejbližší program. "Musíme se rychle zkoncentrovat. Už ve středu hrajeme na Slovácku. Čeká nás těžký soupeř, avšak venku nám to jde mnohem líp. A o víkendu to pak bude s Teplicemi možná existenční zápas," uzavřel na sport.cz třicetiletý stoper, jemuž by rozhodně nebylo lhostejné, kdyby se jeho Viktoria neprobojovala do evropského poháru.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.