Hrozí nejslavnějšímu slovenskému klubu velký problém? Majitel Slovanu se topí v obrovských dluzích

Hrozí nejslavnějšímu slovenskému klubu velký problém? Majitel Slovanu se topí v obrovských dluzích

Pamatujete si ještě odvážnou ideu Národního fotbalového stadionu? Na Slovensku odvážný pokus nevyšel a výsledkem je obří ztráta.

Podnikavý člověk míní, volby mění. Majitel nejslavnější fotbalové značky na Slovensku ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík o tom ví své. Kmotrík si vysnil sen postavit národní fotbalový stadion, který od něj měla odkoupit vláda. Vidle do snové vize ovšem hodily volby a změna politické garnitury.Například vícepremiér Štefan Holý označil smlouvu za neplatnou. Argumentoval tím, že obdchází právo, neboť na projekt nebyl vypsán tender a nepodepsal smlouvu, kde by bylo garantováno, že bude stadion od investora odkoupen. Asi není třeba dodávat, že nejde o zrovna malé peníze.

 Firmu Strabag, která se na stavbě podílela prodělala na projektu okolo 32 miliónov eur. Kmotríková firma NFŠ se momentálně topí v obrovských dluzích, která nemá, jak splácet. A může být ještě mnohem hůř. Situací se už údajně zabývá také policie, která má řešit i smlouvu mezi státem a Kmotríkem. Konkrétně pak porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele. Těžce ztrátovému projektu navíc nepomáhá současná pandemie a Kmotríkově firmě i odstřihnutí od milionových dotací od státu. Jak nevyhnutelný Kmotríkův pád ovlivní Slovan?

 Zdroj: Šport.sk