Ikona Slovácka jde po rekordech. Nynější metou je pro něj překonání Vlčka i Šilhavého

Ikona Slovácka jde po rekordech. Nynější metou je pro něj překonání Vlčka i Šilhavého

Sedmatřicetiletý křídelník Milan Petržela už má sice svůj věk, ale protože stále stačí i mladším, prvoligová kolbiště a mladší borce na nich chce prohánět i nadále. Pokračovat by měl i v ročníku 2021/2022.

"Cítím se v pohodě, trenéři jsou se mnou spokojení. Jsme předdomluvení. Snad se nic nestane. Ve dvaceti jsem si říkal, že budu pořád stejný, ale musím uznat, že s přibývajícím věkem je tělo čím dál tím náchylnější. Snažím se přizpůsobovat, jedu strečink, masáže. Teď už by se tělo bez takových věcí neobešlo," přiznal na webu idnes.cz bývalý hráč Plzně, Sparty či Augsburgu.

Momentálně je na 50 prvoligových trefách, byť sám uznává, že jich mohlo být mnohem více, protože hodně příležitostí se mu v minulosti podařilo spálit. "Když jsem si to po zápase pověsil na sociální sítě, tak hned první, kdo mi psal, byl David Limberský. Prý kdybych nekopal do pivovarů, gólů mohl být 200. Asi má pravdu. Jsem známý tím, že jsem šance spíše spaloval," zaznělo na webu idnes.cz z úst svěřence Martina Svědíka, jehož tým narazí na Plzeň s Limberským právě v sobotu. Žádné pošťuchování však v plánu není. "V našem věku se už nehecujeme. Jsme rádi, že si proti sobě můžeme vůbec zahrát. Pro nás je úspěchem, že vůbec hrajeme ligu," dodal kolega Klimenta, Kadlece a spol.

Před exreprezentantem je nyní velký cíl v počtu absolvovaných prvoligových startů. Ze všech aktivních hráčů je na tom díky 416 duelům nejlépe a cílí i na rekordy. Samostatné české lize vládne Stanislav Vlček (436) a absolutním rekordmanem federální ligy je nynější kouč českého národního mužstva Jaroslav Šilhavý (465).

"Tohle je pro mě meta. Samozřejmě, první je Standa Vlček. A když bude sloužit zdraví, budu mít chuť pokračovat, tak budu chtít překonat i pana Šilhavého," přidal na idnes.cz Petržela, jenž na dotyčné číslo bude potřebovat ještě dvě sezony.

Na 500 vystoupení už ale nemyslí. Přeci jen mu bude co nevidět osmatřicet a nic netrvá věčně. "Tohle nemám vůbec v hlavě. Chci udělat rekord. Dál už to neřeším. Fotbal mě baví, je to můj život, budu ho chtít hrát, co to půjde. Dokud mě trenér a spoluhráči budou trpět a nevyženou," usmíval se idnes.cz citovaný ofenzivní veterán z Uherského Hradiště.

Finále poháru? Eden ani Letná nemají šanci. Andrův stadion, Doosan aréna a Stínadla ho pořádat mohou...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.