Premier League otevírá Síň slávy dvěma obřími postrachy defenzivních řad...

Premier League otevírá Síň slávy dvěma obřími postrachy defenzivních řad...

Nejrespektovanější soutěž Starého kontinentu nově rozjíždí Síň slávy, ve které budou mít své místo významní hráči, kteří měli pro dotyčnou ostrovní soutěž neoddiskutovatelný přínos.

Pokud jde o premiérové členy, jde o útočníky anglické a francouzské národnosti a zatímco první jmenovaný už nestřílí góly rovných patnáct let, druhý zmíněný ukončil profesionální kariéru v roce 2014.

Při budování elitní společnosti nemohl chybět padesátník Alan Shearer. "Když se podíváte, jací neuvěřitelní hráči hráli v Premier League, je pro mě velkou poctou být členem Síně slávy. Chtěl bych poděkovat všem mým spoluhráčům a trenérům, kteří se mnou během kariéry spolupracovali. Být profesionálním fotbalistou je vše, co jsem v životě chtěl. Mým velkým snem bylo hrát fotbal, vyhrávat trofeje a střílet góly v St James Parku, kde bych nosil černobílý dres s číslem devět na zádech. To vše se mi splnilo, užil jsem si každou minutu," pronesla webem tn.nova.cz citovaná osobnost Albionu s minulostí v Blackburnu či Newcastlu, který nasázel v Premier League 260 branek.

Druhým jménem pak je o sedm let mladší Thierry Henry, jenž působil na anglické půdě v barvách Arsenalu od roku 1999 do roku 2007, s tím, že v rámci krátkodobého hostování se do britské metropole vrátil i v roce 2012 během své mise v New Yorku Red Bulls. "Být v Síni slávy společně s Alanem Shearerem je pro mě více než speciální. Když jsem byl mladý, tak moje jediná starost byla, abych měl boty, ve kterých budu moci hrát, a nyní je moje jméno spojováno se Síní slávy. Celou moji kariéru jsem tvrdě pracoval a bojoval, protože to je přesně to, co fanoušci očekávají. Kdybyste mi na začátku kariéry řekli, vstoupím do Síně slávy, nevěřil bych vám," okomentoval novinku na portálu sport.tn.nova.cz bývalý kanonýr Monaka, Juventusu nebo Barcelony, jenž byl členem kultovního týmu "The Invincibles" a v Premier League se zastavil na 174 trefách ve 254 vystoupeních.

Dubcová ze Sassuola: Až do patnácti jsem hrála s kluky a prakticky jsem vůbec neznala ženské prostředí

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.