Exsparťan Kanga se prý jmenuje Kiaku-Kiaku Kiang, nenarodil se v Gabonu a je o 5 let starší, než se prezentuje...

Exsparťan Kanga se prý jmenuje Kiaku-Kiaku Kiang, nenarodil se v Gabonu a je o 5 let starší, než se prezentuje...

Africké fotbalové federaci dorazila na pomyslný stůl stížnost, která se týká bývalé hvězdy Sparty a současné ikony Crvene Zvezdy Bělehrad Guélora Kangy.

Demokratická republika Kongo tvrdí, že současný reprezentant Gabonu s šestatřiceti mezinárodními starty není tím, za koho se dlouhé roky vydává.

Fotbalový svět má za to, že se Kanga narodil třicet let zpět v gabonském Oyemu. Zástupci Konga, které s Gabonem minulý měsíc prohrálo o tři branky, však hlásají, že je vše jinak. Podle dokumentů předložených komisi se má Kanga jmenovat Kiaku-Kiaku Kiang, narodil se v konžské Kinshase a je ještě o pět let starší, než uvádí, což znamená, že je mu pětatřicet.

Novou identitu si měl "Kaku" vytvořit během své mise v jednom z gabonských celků (hrál mimo jiné za AS Mangasport, Missile FC či CF Mounana) na naléhání tehdejšího trenéra, který chtěl obejít pravidla, jež omezují počet cizinců v tamní soutěži.

Pakliže by onu stížnost Africká fotbalová federace uznala, Gabon by byl vyřazen z Afrického poháru národů (hraje se na jaře 2022 v Kamerunu) a dál by šlo Kongo.

Crvena Zvezda Bělehrad, což je záložníkův aktuální zaměstnavatel, zatím věří svému hráči, jehož prvním evropským angažmá byl ruský Rostov.

"Chceme zdůraznit, že našemu hráči věříme. Kanga má platný pas a také rezidenci ve Francii. Hrál v Rusku i Česku a nikdy neměl žádný problém. Chápeme tuto situaci jako válku mezi dvěma federacemi kvůli Africkému poháru národů, ve které je Guélor Kanga jen obětí. Věříme, že se celá situace rychle vyřeší ve prospěch Guélora," citoval server aktualne.cz slova stanovisko srbského obra, který si nyní pod vedením kouče Dejana Stankoviče kráčí pro další titul.

Zdroj: aktualne.cz