Houska se momentálně nejlepšího týmu v Česku nebojí: Je to jeden zápas a může se stát cokoliv

Houska se momentálně nejlepšího týmu v Česku nebojí: Je to jeden zápas a může se stát cokoliv
OBSAHUJE VIDEO

Dohrávané čtvrtfinále MOL Cupu mezi Sigmou Olomouc a Slavií má na hanáckém Andrově stadionu výkop od 14:00. Domácí soubor kouče Radoslava Látala čeká jeden z vrcholů probíhající sezony a pokud by proti favoritovi z hlavního města uspěl, zajistil by si druhý postup do semifinále v řadě.

"Je pravda, že naše výsledky v lize v poslední době nejsou takové, jaké jsme si představovali. O to víc pro nás bude důležitý pohár,“ pronesl v interview pro klubový web sedmadvacetiletý středopolař.

Naposledy se Sigma potkala s vršovickým "S" na startu jarní části a byť v Edenu prohrála 3:1, úplně špatný dojem nezanechala. Soupeři má tak co vracet. "Tento zápas se nám celkem povedl, nebýt zbytečných penalt, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Podali jsme tam dobrý výkon. Některé věci můžeme z tohoto utkání čerpat a věřím, že nám můžou ve středečním duelu pomoct,“ pokračoval na stránkách sigmafotbal.cz odchovanec aktuálně devátého týmu tabulky, jenž v tomto ročníku Fortuna:ligy nastoupil do třiadvaceti utkání a zaznamenal pět branek.

Vyřadit čtvrtfinalistu Evropské ligy a jasného lídra české ligy by byl pro tým okolo Hubníka, Beneše, Mandouse a spol. obrovský úspěch. "Je to velká výzva. Čeká nás momentálně nejlepší tým v Česku, který svou kvalitu prokázal i evropských pohárech. Klobouk dolů před tím, jakou mají sezónu. My se jim budeme snažit co nejvíce znepříjemnit cestu za pohárem. Je to jeden zápas a může se stát cokoliv. Když každý z nás podá výkon na hranici svých možností, tak jsme schopni odehrát se Slavií vyrovnaný zápas,“ burcoval hanáckou kabinu majitel jednoho reprezentačního startu z roku 2017, na nějž dosáhl díky odehranému poločasu proti Kataru.

Plzeň byla zvyklá získávat trofeje a už je na čase zase nějakou vybojovat, říká Beauguel

Zdroj: sigmafotbal.cz