Do finále půjdeme s pokorou, ale velkou touhou uspět, hlásí Guľa po postupu přes Teplice

Do finále půjdeme s pokorou, ale velkou touhou uspět, hlásí Guľa po postupu přes Teplice

Trápili se na domácí půdě, ale nakonec Teplice z poháru vyřadili. Semifinálová partie dopadla lépe pro západočeský klub, který díky trefě Havla v druhém poločase nakonec postoupil do finále, ve kterém změří síly s jedním z pražských „S“. Slovenský kouč Adrian Guľa byl rád, že si Viktoriáni zahrají o cennou trofej, ale s předvedenou hrou proti žlutomodrým už tolik ne.

Bezbranková první půle příliš šancí nenabídla, ve stejném duchu se nesl zápas i po změně stran, přesto Plzeň jednu trefu zaznamenala. „Nejtěžší bylo otevřít jejich poctivou defenzivu. Tím, že jsme se tam nedostávali hned v úvodu, tak jsme potřebovali být trpěliví. Věřili jsme, že šance přijde, a tak se i stalo. Vstřelili jsme vytoužený postupový gól a za to chlapcům gratuluji. Udělali jsme velmi důležitý krok k tomu, abychom naplnili dlouhodobý cíl, který máme,“ nechal se slyšet slovenský lodivod v rozhovoru pro klubové stránky.

„Věděli jsme, že semifinále je specifický zápas a bylo potřebné, abychom ho dovedli do vítězství. Soupeř mohl jen překvapit, tíha zátěže ležela na našich chlapcích a jsem rád, že to zvládli. Teď půjdeme pokorně a s velkou touhou do finálového zápasu,“ pokračoval Guľa, který by se nebránil získat pro Plzeň cennou trofej.

Ve finále čeká Plzeň jedno z pražských „S“, ale proti oběma si zahraje ještě navíc také v lize. „Jsou to velké a prestižní zápasy, které vás posouvají dále. I výhra s Teplicemi nás posune, co se týká mentality mužstva a zkoušky nějaké trpělivosti. Na finále se těšíme, proto hrajeme fotbal,“ dodal Guľa.

Zdroj: fcviktoria.cz