Z nenápadného Verrattiho se stává legenda PSG. Jen dvě jména nastoupila za obra Ligue 1 vícekrát...

Z nenápadného Verrattiho se stává legenda PSG. Jen dvě jména nastoupila za obra Ligue 1 vícekrát...

V kontextu nabušené soupisky Paris Saint-Germain je sice Marco Verratti jen "malá ryba", protože jsou v kádru známější zvířata, nicméně i tak z něj roste klubová legenda.

Když bývalý záložník Pescary, jenž nikdy nehrál Serii A, naskočil do úvodního semifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City, v pařížském dresu se jednalo o jeho start s pořadovým číslem 344.

V klubové hierarchii díky tomu osmadvacetiletý svěřenec Mauricia Pochettina povyskočil na třetí místo historických tabulek, o které se dělí se Safetem Sučičem a Paulem Le Guenem.

Před drobným středopolařem už jsou pouze čtyřicetiletý Sylvain Armand se 380 odehranými zápasy a nyní již třiašedesátiletý Jean-Marc Pilorget ze 435 duely.

Kolega Mbappého, Di Maríi či Herrery, jenž dorazil pod Eiffelovku v létě 2012 za 12 milionů eur, hraje francouzskou nejvyšší soutěž devátou sezonu v řadě. Kromě sedmi mistrovských titulů je v PSG podepsán i pod dalšími 19 trofejemi.

A protože ho k nyní druhému týmu tabulky s jednobodovou ztrátou na Lille váže smlouva až do roku 2024, další starty a hlavně úspěchy ještě může přidat a dál pracovat na svém statusu pařížského velikána.

Podcast: Konflikt v Bayernu a příchod Nagelsmanna. Kdo vyhraje Ligu mistrů a kam půjde Hložek?

Zdroj: lequipe.fr

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.