Jarošík je po vyhazovu rozbitý a unavený. Tvrdí, že česká mentalita je zlatá a avizuje, že příště bude pes

Jarošík je po vyhazovu rozbitý a unavený. Tvrdí, že česká mentalita je zlatá a avizuje, že příště bude pes

Třiačtyřicetiletý Jiří Jarošík si dosud jako hlavní trenér vyzkoušel dvě angažmá - zatímco v druholigovém Ústí nad Labem trénoval od července do prosince loňského roku, ve slovinském NK Cejle působil do letošního dubna.

Vedení obhájce titulu, který po minulém ročníku prodal nejlepší tři hráče, ho odvolalo po špatných výsledcích a předposledním místě v tabulce. "Za ty, kteří odešli, nepřišel nikdo a mladý kádr se s tím nedokázal srovnat. Zatím jsem nad tím neměl moc čas přemýšlet, ale samozřejmě mě to mrzí, protože jsem do toho dal všechno. Uvědomil jsem si, že vyhrát něco jako trenér, je daleko těžší, než když toho chcete dosáhnout jako hráč," uvedl v interview pro ČT Sport bývalý asistent Davida Holoubka ve Slovanu Liberec i v Ružomberoku.

Byť na své premiérové zahraniční misi vydržel jen pár měsíců, kroku do neznáma nelituje. "Nelituji toho. To, co mě tam potkalo za čtyři měsíce, bych v Ústí nenasbíral za pět let. Byla to celá řada věcí, které stojí v cestě. Mentalita je tam znát, i když jsem nebyl třeba v Srbsku. Ale máte tam kluky z Bosny i Chorvatska a naladit je a dát dohromady, to je těžké. Naše mentalita je zlatá. Je to pro mě obrovská zkušenost. Hlavně disciplína jak herní, tak mi mimo hřiště. Furt jsem něco řešil. To byla velká škola – teď na to budu pes nebo aspoň pejsek," přidal na serveru ceskatelevize.cz bývalý univerzál Sparty, CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celtiku, Samary, Zaragozy i Alavésu.

Na adaptaci opravdu moc času nebylo. "Než si to osaháte, zjistíte, jak ty týmy hrají, kteří jejich hráči rozhodují - těm jsem se měl v přípravě na zápasy asi víc věnovat. Je toho hodně, co člověk teprve poznával. Jsem z toho rozbitej a unavenej, dal jsem tomu fakt všechno a nevyšlo to. Nedá se nic dělat, budu si muset rozebrat, co bylo dobré, co ne, v čem se zlepšit a jít zase dál," podotkl na ceskatelevize.cz Jarošík, jemuž nic extra nevyčítali ani slovinští příznivci. "Po titulu čekali samozřejmě víc. Když se to rozvolnilo po covidu, tak jsme je párkrát potkali na ulici, protože Celje je malé město. Chtěli vysvětlit, proč to nejde. Ale proběhlo to vždycky celkem v pohodě."

Redakce eFotbal.cz si v jeho případě dovoluje věštit, že do léta bude opět trenérem jednoho z profesionálních domácích klubů.

Podcast: Konflikt v Bayernu a příchod Nagelsmanna. Kdo vyhraje Ligu mistrů a kam půjde Hložek?

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.